Tip na prázdniny: Parným vlakom do Továčova

ČESKÁ REPUBLIKA – V piatok 28. septembra 2012 sa uskutočnia jazdy historických vlakov pri príležitosti Svätováclavských hodov a 3. Hstretnutia Hanákov v Tovačově. Na čele parného vlaku pôjde lokomotíva rady 423.009 “Veľký Bíček”. Ako súčasť regionálnych osláv Dňa železnice sa 28. septembra konajú jazdy parného vlaku, ktorý bude zostavený z historickej parnej lokomotívy 423.009 “Veľký Bíček” a historických vozov, vo vlaku bude taktiež radený aj bufetový vozeň. Vo vlaku budú sprievodcovia v historických uniformách.

 

 

Cestovný poriadok parného vlaku:

Stanica Príchod Odchodd
Olomouc hl. n. 9.10
Grygov 9.22 9.28
Brodek u Přerova 9.39 9.53
Přerov 10.08 10.30
Věžky 10.40 10.47
Chropyně 10.59 11.00
Kojetín 11.09 11.10
Lobodice 11.23 11.24
Tovačov 11.30
Tovačov 12.40
Lobodice 12.53 12.54
Kojetín 13.00

 

Kojetín 13.25
Lobodice 13.38 13.39
Tovačov 13.45
Tovačov 14.00
Lobodice 14.06 14.07
Kojetín 14.20 14.39
Chropyně 14.48 14.52
Věžky 15.03 15.07
Přerov 15.17 15.18
Brodek u Přerova 15.33 15.34
Grygov 15.45 16.00
Olomouc hl. n. 16.12

Cestovné:

  • Olomouc hl. n. – Tovačov: jednosmerné 60,- Kč, spiatočné 80,- Kč.
  • Přerov – Tovačov: jednosmerné 40,- Kč, spiatočné 60,- Kč.
  • Kojetín – Tovačov: jednosmerné 30,- Kč, spiatočné 40,- Kč.
  • Pre deti od 6 do 15 rokov platí polovičné cestovné, deti do 6 rokov cestujú zdarma. Za polovicu sa prepravujú aj detské kočíky a bicykle.
  • Iné jazdné doklady ani nároky na zľavu sa neuznávajú.
  • Predaj lístkov bude u vlakového personálu.
Program:
  • sčítanie krojovaných Hanákov,
  • sprievod mestom Tovačov,
  • vyhliadkové lety balónom, prechádzky kočiarom,
  • vystúpenie hanáckých súborov,
  • koncerty skupín Stracené ráj, Fleret a ďalších

Autor: České dráhy, a. s.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.