Tip na prázdniny: Nitriansky expres 2017

NITRA – Aj počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny môžete obdivovať krásy historickej i súčasnej Nitry z okienok Nitrianskeho expresu. Počas jazdy vláčikom s kapacitou 44 miest sa pred Vami odhalia dominanty srdca Nitry – Horného i Dolného mesta. Už pri nástupe Vás očarí Svätoplukovo námestie – oddychová zóna so zeleňou, na ktorej stojí impozantné Divadlo Andrea Bagara a novorenesančná budova Mestského domu.

Počas okružnej jazdy s odborným výkladom sa zastavíte na konci pešej zóny pri hoteli Tatra, ktorý bol vo svojich slávnych časoch miestom pravidelných schôdzok vášnivých šachistov a kartárov. Uvidíte nádheru Nitrianskych kostolov (kostol Navštívenia Panny Márie, františkánsky kostol svätého Petra a Pavla), reprezentatívne sídlo županov – Župný dom, čarovný Mestský park na Sihoti a pozriete si malebné Pribinovo námestie s historickými budovami a sochou Pribinu, Corgoňa.

Nitriansky expres premáva v júli a v auguste od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:00 a v septembri od 13:00 do 17:00 v 30-minútovom intervale po trase Svätoplukovo námestie  –  Pešia zóna  – Palárikova ulica  –  ulica Fraňa Mojtu  –  Wilsonovo nábrežie  –  Parkové nábrežie  –  Mestský park  –  Jesenského  – Župné nám.  –  Pribinovo námestie  –  Župné námestie  –  Farská  –  Kupecká  –  Svätoplukovo námestie.

 

CENNÍK
Dospelí
Deti do 6 rokov v sprievode platiacej osoby
Deti, občania s ŤZP, ŤZP-S a dôchodcovia
Detský kočík
2,- €
0,- €
1,- €
1,- €

 

Zmena cestovného poriadku je vyhradená. V prípade nepriaznivého počasia vláčik nepremáva.

 

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.