Tip na prázdniny: Nitrianský a Senecký expres

Senecký expresNITRA, SENEC – Historické centrum mesta, hrad, či jazerá aj to sú trasy nitrianskeho a piešťanského expresu, ktoré vám počas sezóny za prijateľnú cenu ukážu to najzaujímavejšie z oboch miest.

Senecký express premáva od 09:00 do 22:00 v pravidelných hodinových intervaloch po okružnej trase okolo Slnečných jazier, so začiatočnou a konečnou stanicou na Lichnerovej ul. pri námesti. Dĺžka trasy je 7,3 km.

   

 

logoVE

Cestovný poriadok
Seneckého expresu
Začiatočná stanica Každú hodinu od 09:00 do 21:00
Bistro Lagúna Každú hodinu od 09:02 do 21:02
Gymnázium Každú hodinu od 09:05 do 21:05
Anfiteáter (na znamenie) Každú hodinu od 09:07 do 21:07
Senecká brána (Aquapark) Každú hodinu od 09:10 do 21:10
Holliday ranč Každú hodinu od 09:13 do 21:15
Hollidy Willage Každú hodinuod 09:15 do 21:15
Vodná pláž – bufet Každú hodinu od 09:18 do 21:18
Východná brána Každú hodinu od 09:20 do 21:20
Chata SPP (Na znamenie) Každú hodinu od 09:22 do 21:22
Chata Slov. rozhlasu Každú hodinu od 09:23 do 21:23
Poloostrov Kosa (na znamenie) Každú hodinu od 09:27 do 21:27
Južná brána Každú hodinu od 09:30 do 21:30
Železničná stanica Každú hodinu od 09:32 do 21:32
Drevená dedina Každú hodinu od 09:35 do 21:35
Gymnázium Každú hodinu od 09:40 do 21:40
Bistro Lagúna Každú hodinu od 09:43 do 21:43
Konečná stanica Každú hodinu od 09:45 do 21:45
Cestovné
platí 1 okruh
 – Dospelí: 1,33 €
 – Deti od 3 do 12 rokov: 1,- €
 – Osoby staršie ako 65 rokov: 1,- €
 – Nadrozmerná batožina: 0,75 €
Poznámka Na znamenie a po dohode so sprievodcom je možné nastúpiť a vystúpiť kdekoľvek po uvedenej trase.

mapa_trasa_l

Nitriansky expres:

Nitriansky expresVďaka Nitrianskému expresu máte jedinečnú možnosť obdivovať krásy historickej i súčasnej Nitry. Pred vami Počas okružnej jazdy sa odhalia dominanty srdca Nitry – Horného i Dolného mesta.

Už pri nástupe vás očarí Svätoplukovo námestie – oddychová zóna so zeleňou, tu stojí impozantné Divadlo A. Bagara a novorenesančná budova Mestského domu.  

Počas okružnej jazdy s odborným výkladom uvidíte pešiu zónu, zastavíte na jej konci pri hoteli Tatra, ktorý bol vo svojich slávnych časoch miestom pravidelných schôdzok vášnivých šachistov a kartárov.

Zhliadnete nádheru nitrianskych kostolov – kostol Navštívenia Panny Márie, františkánsky kostol sv. Petra a Pavla, reprezentatívne sídlo županov – Župný dom, čarovný Mestský park na Sihoti. Prehliadnete si malebné Pribinovo námestie s historickými budovami a sochou Pribinu, Corgoňa, Morový stĺp a hrdý Nitriansky hrad s Hradným námestím a objavíte ešte oveľa viac.

Nitriansky expres premáva každú celú hodinu od 09:00 do 18:00 od Svätoplukového námestia.

Plán trasy

Technické parametre súpravy:

Cestný vláčik je označenie jazdnej súpravy malých vozidiel, ktorá sa používa na prepravu väčšieho počtu osôb na krátku vzdialenosť. Nachádza svoje uplatnenie v peších zónach, v historických častiach miest, pamiatkových a prírodne chránených oblastiach, zoologických záhradách, výstaviskách alebo kultúrnych a spoločenských akciách. Typ Maxi je zaradený medzi vláčiky strednej triedy s lepším vybavením pre vodiča a aj cestujúcich. Zariadenie je schválené k prevádzke na verejných komunikáciách. Vagóny môžu byť zasklené a môžu byť vybavené vykurovaním a aj klimatizáciou.

– maximálny počet miest na sedenie je 44+2
– celková hmotnosť vrátane osôb: 8400 kg
– dĺžka/výška/šírka: 17,5/2,3/1,9 m
– motor a podvozok: Mitsubishi Pajero 85 kW, pohon 4×4
– polomer zatáčania: 6,5 m
– maximálna rýchlosť: 25 km/h
– stúpanie: 12 %

PRAVIDLÁ PREPRAVY:

Cestovný lístok platí na jednu jazdu bez rozdielu miesta nástupu a výstupu a je neprenosný. Lístok si starostlivo uschovajte pre prípad kontroly. Cestujúci, ktorý sa nepreukáže platným cestovným lístkom, bude z prepravy vylúčený a zaplatí pokutu vo výške 20,- €.

Dieťa do 10 rokov sa môže prepravovať len v sprievode dospelej osoby, ktorá zároveň zodpovedá za jeho bezpečnosť. Počas jazdy nie je dovolené stáť, ani sa pohybovať v rámci vozňa. Nastupovať a vystupovať z vozňa samôže len miestom na to určeným. Nástup a výstup je povolený za úplného zastavenia súpravy. Vo vagóne nie je povolené fajčiť, konzumovať stravu a alkoholické nápoje, vykláňať sa z vagóna a dotýkať sa predmetov mimo priestoru, v ktorom cestujete. Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo z prepravy vylúčiť osoby pod vplyvom alkoholu a návykových látok, ako aj osoby, ktoré svojim správaním narúšajú plynulý priebeh jazdy. Prevádzkovateľ nezodpovedá za osobné veci zabudnuté, stratené alebo odcudzené v súprave, ako ani za škody spôsobené nedodržiavaním pravidiel dopravy.

Ďalšie informácie o Nitrianskom exprese nájdete na stránke: http://www.nitrianskyexpres.sk

Autor: Jaroslav Filo

4 Comments

  1. Viezť sa na takomto vláčiku ja naozaj zážitok. Prvýkrát som to zažil v Rabaci v Chorvátsku. Škoda len,že tam chýbalo sprievodné slovo sporievodcu. V Senci to bolo podobne. Moje prekvapenie, ale malo v Senci naozaj veľké rozmery. Vláčik šiel cez rekreačnú oblasť a pred vsrupom do nej nás zinkasovali. Myslel som, ako aj všetci ostatní pasažieri, že prejazd seneckými jazerami je v cene líska kúpenom na začiatku trasy na námestí, podnikateľský zámer bol však iný. Rezignoval som preto a ke´d tá istá súprava premávala medzi Šenkvicami a Modrou pri príležitosti Vinobrania som tento príjemný zážitok odmietol. Cítil som sa byť hračkou v neprehľadnom podnikaní. Gilbert

  2. Senecký expres- sú tam zle ceny! Dospelý 2€, detský (3-12r) 1€, seniorský lístok neexistuje a za batožinu sa platí detský lístok, t.j. 1€

  3. Ďakujeme za info. Článok je ešte z roku 2010 kedy pravdepodobne uvedené ceny platili.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.