Tip na prázdniny: Najväčšia výstava vláčikov na Slovensku

Zeleznicna vystava Nitra-4NITRA – Každý z nás v detstve aspoň raz videl veľký model železnice a zažil pocit očarenia z minisveta, ktorý si žije vlastným kúzelným životom. Dieťa dokáže celé hodiny obdivovať tento čarovný svet s pocitom, že by už chcelo vyrásť a byť veľkým rušňovodičom, so všetkými povinnosťami a zodpovednosťou dospelým vlastnými. Dospelí sa naopak pristavia a spomínajú na to, aké to bolo túžiť v detststve po métach vtedy nedosiahnuteľných a opäť sa raz aspoň na okamih stanú deťmi. Tieto vzácne chvíle, kedy sa stiera rozdiel medzi detstvom a dospelosťou, budete môcť zažiť v Nitre v dňoch 20. – 27. februára 2011, kedy Galéria MLYNY pod svojou strechou privíta jedinečnú expozíciu modelových železníc.

Táto atraktívna výstava, najväčšia svojho druhu na Slovensku, bude obsahovať modelové železnice rôznych velkostí, od tých najmenších (Z v mierke 1:220), až po najväčšie (LGB – záhradná železnica v mierke 1:22,5) na rozlohe cca 800 m2. Na výstave budú vystavené koľajiská v rôznych veľkostiach (od 1x1m až po 5x15m) s pestrým obsahom.

K videniu tu budú klasické železničné trate so stanicami, úzkorozchodná banská i lesná železnica, mestská električková trať, železničné trate so systémom FALLERCAR, pohybujúce sa autá a ďalšie miniatúrne atrakcie. Niektoré železnice budú mať vlastných rušňovodičov z radov modelárov, a tak sa určite nájde i priestor na zodpovedanie mnohých zvedavých otázok z radov malých i veľkých návštevníkov. Všetci budú môcť obdivovať 3 veľké modulové systémy (H0 -analógový systém, 2 x H0 – digitálny systém), ktoré budú mať dĺžku od 40 m až do 95 m. Okrem modelových železníc bude vystavené i nádherné LEGO mestečko o rozmere 3 x 7 m s pohyblivými lego vláčikmi a mnohými zaujímavými objektmi . Popri interaktívnej časti budú na výstave vitríny so vzácnymi expozíciami vlakov rôznych štátov, pochádzajúce z rôznych časových období.

Všetky modelové stoly a modulové systémy sú vlastníctvom modelárskych klubov a nadšených modelárov-amatérov z dvoch štátov – Maďarska a Slovenska. Táto pozoruhodná výstava tak stiera rozdiely pohlavia, veku, štátnej príslušnosti i rozdiely medzi profesionalitou a nadšeným amatérskym zanietením

Výstava bude obsahovať:
– Koľajisko 1:22,5 LGB (záhradná železnica), 10 x 5m
– H0 (dĺžka 80 m) – analóg-modulový systém
– H0 (dĺžka cca 40m) – RC – digitálny modulový systém
– koľajisko veľkosti N
– koľajisko mestská električka v H0úzkorozchodná železnica + pozemná lanovka v H0
– Koľajisko H0+H0e+FALLERCAR SYSTEM 5 x 3m
– Koľajisko H0
– Koľajisko Z
– mesto lego
– H0 digitálny modulový systém (dĺžka cca 50 m), obsah modulového systému: trať so štyrmi stanicami a jednou odbočnou stanicou
– 12 koľajné zoradisko s depom s točňou

Videozóna:

Fotogaléria:

Zeleznicna vystava Nitra-1

 Zeleznicna vystava Nitra-2

Zeleznicna vystava Nitra-3

Zeleznicna vystava Nitra-4

Zdroj: http://mlyny-nitra.sk/web/clanok/18/Najvacsia_vystava_vlacikov_na_Slovensku
http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/3881-Najvacsia-vystava-vlacikov-na-Slovensku-v-Galerii-MLYNY-Nitra/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.