Tip na prázdniny: Mimoriadnym vlakom na Levočskú púť 2012

SPIŠSKÁ NOVÁ VES, LEVOČA – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. počas Levočskej púte organizovanej 7. a 8. júla 2012 obnoví osobnú dorpavu na 9 rokov nepoužívanej regionálnej trati Spišská Nová Ves – Levoča na ktorej osobná doprava fungovala do februára 2003. Vlaky však nebudú zastavovať na zastávkach Harichovce a Levočské Lúky.

Vlaky do/z Levoče sú vedené tak, aby boli vytvorené prípoje v Spišskej Novej Vsi od/na vlakov hlavného ťahu Košice – Žilina – Bratislava.

Cestujúci si cestovné lístky na vlak môžu zakúpiť v ktorejkoľvek stanici v pokladniciach (alebo priamo pri nástupe do vlaku v Spišskej Novej Vsi a v Levoči bez prirážky u sprevádzajúceho personálu). V železničnej stanici Levoča bude pokladnica otvorená v sobotu 7. júla 2012 od 12.00 do 20.20 a v nedeľu 8. júla 2012  od 05.55   do 16.35.

Kontrola cestovných dokladov bude v Spišskej Novej Vsi a v Levoči už pri nástupe do vlaku, resp. vo vlaku.

Mimoriadny cestovný poriadok nájdete TU.

Na záver ešte dodáme, že tento rok sa do Levoče dostane aj nostalgickým vlakom. Klub historických koľajových vozidiel pri rušňovom depe Haniska pri Košiciach totiž na sobotu 13. októbra 2012 pripravuje akciu Rozlúčka s nostalgickou sezónou v Levoči. Staručký motorák M 131.1125 „Magda“ Vás zavezie na návštevu radnice, múzea, kostola, prehliadku mesta a hradie. O tejto akcii Vás samozrejme budeme včas informovať.

Zdroj: http://www.zssk.sk/ a www.khkv.sk.
Foto: http://www.railpage.net/
Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.