Tip na prázdniny: Melechovský okruh 2012

LEDEČ NAD SÁZAVOU – Tak tu máme již třetí ročník soutěže se srazem kultovních motocyklů česko-slovenské výroby, bez ohledu na rok výroby. Tak jako v předešlých letech se akce koná v Ledči nad Sázavou v areálu TJ KOVOFINIŠ (areál bývalého zimního stadionu) dne 18. srpna 2012.

Zde bude pro účastníky závodu a srazu vyhrazeno místo pro parkování motocyklů a předstartovní přípravu. Pro přespolní účastníky bude zajištěn prostor pro stanování. V areálu bude k dispozici sociální zázemí a občerstvení. Otevření areálu již od pátku 17. 08. 2012. Kde bude pro Vás připraven stánek s posezením, pivkem, kofolou a grilovaným masem a klobásami.

Tradičně je zajištěno velkoprostorové hlídané parkoviště pro ty účastníky, kteří by se rádi dostavili, ale vzdálenost, stáří motocyklu nebo jezdce, neumožňuje jet po vlastní ose. Doufáme, že Vám tím uděláme nejen radost, ale že se dostavíte v hojné účasti. Parkoviště je umístěno před společností KOVOFINIŠ KF, s.r.o., Ledeč nad Sázavou. Přejetí z parkoviště do areálu je cca do 1 km v rámci města, to doufám, že zvládnete. Pro ty účastníky, kteří by chtěli pouze vystavit motocykl umožníme výjimku s vjezdem do areálu po dobu umístění motocyklu, parkování přepravního vozu včetně přívěsu vždy mimo areál.

Závod bude odstartován ve 12:00 ledečského času. Jezdci budou podle finálního počtu startujících rozděleni do skupin po 3 – 5 jezdcích a vypuštěni v 5 minutových intervalech.

Principem závodu je absolvovat jeden Melechovský okruh o vzdálenosti přibližně 25 km, na kterém bude rozmístěno 5 soutěžních stanovišť (nečekejte stejné jako loni).

Vzhledem k pradávné dobré vlastnosti motorkářů na kouřících strojích – v nesnázích si pomáhat, tak i zde půjde právě o týmovou spolupráci. Startovní skupina musí absolvovat celý okruh úplná a společně se podílet na jednotlivých úkolech. Za dodržení časových limitů a splnění úkolů skupina získá body, které budou v závěru sečteny. Po dojetí do cíle bude každý jednotlivě absolvovat závěrečnou jízdu zručnosti na základě které se opět odečítají dané skupině body (např. za šlápnutí na zem nebo neprojetí)

Po ukončení závodu bude provedeno vyhodnocení nejúspěšnějších tří skupin.Dále pak budou další individuální hodnocení a to např. nejpůvodnější motocykl, nejlépe renovovaný motocykl, unikátní motocykl a to nejen z veteránů ale i novodobých motocyklů nebo prototypů, nejvzdálenější jezdec, nejkrásnější jezdkyně atd. Pokud bude dost ženy, vyhlásíme i miss mokré tričko!!. Pro vítěze budou připraveny diplomy a zajímavé ceny, které nám do soutěže dodají naši partneři tedy: ČZ a.s., ČZ Řetězy, JAWA MOTO spol. s.r.o., Město Ledeč nad Sázavou a další.

Závodu se mohou zúčastnit i spolujezdci, nesmí však nijak pomáhat při soutěžích. Doporučená činnost je focení, filmování nebo psychická podpora svého řidiče při zdolávání náročných fyzických úkolů.

Po ukončení závodu bude společná spanilá jízda městem a návštěva nedaleké palírny Bohdaneč. V Bohdanči Vás čeká prohlídka palírny a moštárny. V podnikové prodejně Agnes – Zelené Bohdanče můžete degustovat kompletní sortiment ovocných pálenek, likérů i medovin. Ke kávě nebo čaji můžete dostat pravý Staročeský medovník, ochutnat a zakoupit lze přírodní mošty i různé druhy medu. Takže Myslím si, že večer bude velmi veselý  . Pro zvědavce uvádíme odkazy – palírna Bohdaneč: http://www.agnesprodukty.cz/.Pokud stihneme prohlídku a nákup pálenky včas, bude možný i výstup na tamní dřevěnou rozhlednu Bohdanku, kde je nádherný výhled do širokého okolí. Délka trasy Ledeč, Bohdaneč, Ledeč celkem 26 km.

Je potřeba dodat, že Melechovský okruh je veden po úpatí nejvyššího vrchu u Ledče nad Sázavou a tím je vrch Melechov 707 m.n.m. a dále nad malebným údolím řeky Sázavy. Trať je vedena po silnici III. třídy s poměrně dobrým povrchem a je hodně členitá co do počtu zatáček tak do změn převýšení. Proto doporučujeme zejména slabším kubaturám řádnou přípravu strojů. Dále platí, že všichni jezdci a jejich stroje musí odpovídat Zákonu 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích.

● registrace předem není nutná
● vzít si s sebou nářadí, TP, ŘP a SPZ
● nutné dorazit po vlastní ose do areálu (pro veterány od parkoviště)
● parkoviště pro přepravní vozy a přívěsy v ceně startovného
● pro všechny budeme zajišťovat další občerstvení – klobása
s chlebem a okurkou, nealkoholické pivo, kofola a něco sladkého na zub
za standardní ceny

Rozdělení do kategorií

Kategorie A
motocykly do 50 ccm a výkonu 5HP (motocykly jako např. stadion, jawa 555, 550, 20, 21, 23, 50 Dandy, 50 Mosquito, 100 Robby atd.)

Kategorie B
motocykly bez omezení objemu s výkonem do 15 HP (motocykly jako např. předválečné jawy, ČZ, Ogar, Praga, které by nezvládly kategorii C)

Kategorie C
motocykly bez mezení objemu, výkonu a roku výroby – OPEN

Startovné / vstupné

Do areálu bude umožněn vjezd pouze motocyklům.
Z technických a prostorových důvodů není možné parkovat vozy a přívěsy, toto bude na vyhrazeném parkovišti mimo areál.

Ceny jsou stejné jako v loni. Nově zařazujeme cenu za vystavený motocykl (je určena pro ty motorkáře, kteří přijedou, ale nechtějí jet okruh (budou pouze v areálu vystavovat svůj motocykl)

Jezdec – 150,- Kč
Spolujezdec – 80,- Kč
Vystavovatel – 50,- Kč
Parkovné pro doprovodné motocykly jiných značek – 100,- Kč
Pěší za návštěvu areálu – 20,- Kč

Součástí startovného pro jezdce bude občerstvení (párek s chlebem a kofola), prohlídka palírny a vstup na rozhlednu Bohdanka. Pro spolujezdce je v ceně pouze prohlídka palírny a vstup na rozhlednu. Ostatní neregistrovaní účastníci nebo jezdci na doprovodných motorkách mohou jít s námi na prohlídku palírny a dále si mohou zakoupit vstup na rozhlednu přímo na místě.

Doprovodné motocykly jiných značek než ČS výroby se nemohou závodu zúčastnit, mohou však jet na společnou vyjížďku. Cena 100 Kč neobsahuje občerstvení, ani vstup na rozhlednu Bohdanka. Bude pro ně vyhrazeno zvláštní hlídané parkoviště před areálem a pouze připomínáme, že kapacita je omezena.

Pro platící závodníky a jejich doprovod je vyhrazený prostor pro stanování po celý víkend. Kapacita prostoru je však omezena.

Organizační informace: Petr Soukup, tel.: 736 607 637

HLAVNÍ PROGRAM

17. 08. 2012  pátek

Dojezd účastníků ze vzdálených regionů, možnost přespání pod vlastním stanem v areálu TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Volná zábava, občerstvení v našem stánku. Poznávačka ledečských krás a krásek.

18. 08. 2012  sobota

Program pro pěší návštěvníky:
09:00 Otevření areálu pro návštěvníky (areál TJ Kovofiniš)
09:00 – 21:00 prohlídka, fandění, posezení s hudbou a možnost občerstvení, pro děti skákací hrad, tatínkové mohou pozorovat motocykly,
maminky motocyklisty a děti nezlobit
21:00 promítání filmu – Já jsem stěna smrti

Program pro jezdce:
08:00 Otevření areálu (TJ Kovofiniš)
08:00 – 11:00 prezentace účastníků
11:00 – 12:00 organizační přípravy závodu a jezdců
12:00 – 16:00 závod Melechovský okruh
(přírodní okruh vedený po silnici III. třídy kolem kopce Melechov)
13:30 – 16:30 jízda zručnosti (areál TJ Ledeč n.S. pro dojíždějící závodníky)
16:30 – 17:00 tombola o hodnotné ceny, vyhodnocení a vyhlášení vítězů
17:00 společná vyjížďka
17:30 – 18:30 prohlídka palírny v Bohdanči a výstup na rozhlednu Bohdanka
18:00 – 21:00 návrat do areálu a volná zábava
21:00 promítání filmu s motocyklovou tématikou

INFORMACE O DOPROVODNÉM PROGRAMU

Vážíme si partnerské spolupráce, která nám umožní představit společnosti:

■ Jawa Moto s.r.o., Týnec nad Sázavou
– představí průřez soudobého výrobního programu motocyklů, kde budou vystaveny všechny motocykly zastupující objem od 50ccm do 660 ccm. Tato prezentace proběhne v rámci zahájeného projektu pro rok 2011 s názvem JAWA DEN. V rámci prezentace bude exhibiční jízda a zapůjčení motocyklů JAWA 50 ROBBY, JAWA 250 TRAVEL a JAWA 660 SPORTARD !!! Více v programu nebo na www.jawa.eu

■ ČZ Řetězy s.r.o., Strakonice
– představí svůj výrobní program zaměřený na řetězy a řetězové sady pro silniční, cestovní a motokrosové motocykly všech značek s prodejem a prezentací sortimentu přímo ve stánku. Ceny řetězů za bezkonkurenční ceny !!!!

■ VM Motor s.r.o., Písek
– výstava soudobé produkce krosových motocyklů vycházející z platformy PRAGA, avšak na světové úrovni – VM 610 F Motocross

■ Sklolamináty Karel Krajanský – přívěsné vozíky PAv 40 a PAv 41
– výrobce dílů ze sklolaminátu a ostatních kompozitů tkzv. kontaktní metodou představí nejnovější výrobní program, kterým jsou nejen díly na legendární přívěsné vozíky za motocykly ale i celé vozíky PAv 40 a PAv 41. Další a převážnou část výroby tvoří karosářské díly na závodní automobily Škoda. V poslední řadě je výrobní zaměření na výrobu dílů na závodní speciály, motocykly, letadla, lodě i zakázkové práce pro architekty.

■ BRISK Tábor a.s., Tábor
– přední tuzemský výrobce zapalovacích svíček pro motocykly a automobily, dále žhavící svíčky, technická keramika, zapalovací elektrody, snímače. Každý má tuto značku spojenou s legendárními svíčkami PAL. Společnost představí soudobou výrobu která je zaměřena nejen na motocyklové svíčky.

■ PARAMO a.s., Pardubice
– společnost zaměřená na zpracování ropy na rafinérské a asfaltářské výrobky a na výrobu zejména mazacích a procesních olejů, včetně výrobků navazujících a pomocných. Tato společnost je známá mimo jiné svými oleji pod značkou MOGUL.

■ EST + a.s., Ledeč nad Sázavou
– přední tuzemský výrobce zejména stříkacích pistolí zaměřených pro profesionální využití ale i pro hobby. Tato společnost vyvíjí, vyrábí a dodává zařízení pro aplikaci kapalných nátěrových hmot, práškových plastů a žárového nanášení kovů. Realizujeme kompletní systémy pro přípravu, dopravu a aplikaci nátěrových hmot.

■ Lakování motocyklů, Ledeč nad Sázavou
– dva houževnatí lakýrníci představí sebe a svou práci, která je zaměřena na veškeré veteránské práce, zejména lakování motocyklů a autoveteránů, včetně linkování. Oba jak tvrdí měli to štěstí, že se jim koníček stal zaměstnáním a když byla možnost najmout si dílnu, učinili tak. A tak budou připravení Vám splnit vaše nejtajnější přání – nový lak na motocykl.

■ Zbrojovka Březnice a.s., Březnice
– je tradiční česká firma s dlouholetou tradicí v oblasti kovoobrábění, soustružení a výrobě pro automobilový a motocyklový průmysl. Málokdo dnes ví, že tato společnost vyráběla a vyrábí v menší míře tlumiče pérování pro motocykly JAWA , ČZ, SIMSON a MZ, tlumiče sedaček pro ZETOR a KAROSA. Mimo jiné pro motocykly JAWA a ČZ vyráběla celé nebo součásti předních teleskopických tlumičů a součásti do motorů.

Tak jako loni i letošní ročník bude v rámci doprovodného programu obohacen o soutěže pro tvrdé chlapi jako jsou například: ocelová paže, páka a Vámi oblíbená hra Céčka. Více v programu !!

TOMBOLA O CENY:

1. cena / linkování motocyklu
2. cena /
chromování součástí na motocykl v hodnotě 1500 Kč (mimo výfuky a nádrže)
3. cena / zinkování dílů na motocykl v hodnotě 1000 Kč (mimo výfuky a nádrže)
4. cena / stříkací pistole EST – hobby
5. cena / pár pneumatik MITAS
6. cena / pár pneumatik MITAS
7. cena / pár pneumatik MITAS
8. cena / mazací oleje MOGUL
9. cena / propagační materiály Melechovský okruh
a další ceny

Zdroj: http://melechovskyokruh.cz/program.htm
Foto: www.oldtimer.ahv.sk

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.