Tip na prázdniny: Melechovský okruh 2010 – zraz čs motocyklov

Melechovský okruh 2LEDEČ NAD SÁZAVOU – v sobotu 21. augusta vás pozývame na 1. zrah československých motocyklov bez obmedzené objemu či roku výronby. Stretnúť tak budete môcť nie len veterány, ale aj súčasné motocykle. Akcia sa uskutoční v areáli TJ KOVOFINIŠ a začína už dnes – 20. augusta 2010.

Súťažiť sa bdue v nasledujúcich kategóriacách:

Kategória A (motocykle do 50 ccm a výkonu 5HP – pre motocykleako napr. stadion, jawa 555, 550, 20, 21, 23, 50 Dandy, 50 Mosquito, 100 Robby atď.)
Kategorie B (motocykle bez obmedzenia objemu s výkonom do 15 HP – pre motocykle ako napr. predvojnové jawy, ČZ, Ogar, Praga, ktoré by nezvládli kategóriu C)
Kategorie C (motocykle bez obmedzenia objemu, výkonu a roku výroby) OPEN

Jazdci budú podľa finálneho počtu štartujúcich rozelení do skupín (3 – 5 jazdcov podľa celkového počtu štartujúcich). Rozdelenie do skupín prebehne losovaním. Na registračnú kartu treba pri registrácií okrem iného uviesť aj kategóriu.

Princípom závodu je absolvovanie jedného Melechovského okruhu s dĺžkou cca 25 km a piatimi súťažnými stanovišťami. Aj v tomto prípade pôjde o tímovú spoluprácu. Štartovná skupina musí absolvovať celý okruh úplná a spoločne absolvovať jednotlivé súťažné úlohy. Za dodržanie časových limitov a splnenie úloh sa udeľujú body. V prípade nedodržania časových limitov, nesplnení všetkých úloh, či straty pasažiera sa udeľujú trestné body. Po  príjazde do cieľa každýz pasažierov absolvuje záverečnú jazdu zručnosti. Po skončení závodu bude vyhodnotenie najšikovnejšejšej skupiny. Pripravené však bude aj individuálne hodnotenie – nappr. najkrajší motocykel, najlepšie zrenovovaný motocykel, najvzdialenejší jazdec, najškaredší motocykel, najkrajšia jazdkyňa  a podobne. Po skončení závodu spoločná spanilá jazda mestom spojená s návštevou kultúrno-historickej pamiatky sklárne huť Jakub Tasice.

Závody sa uskutočnia na najvyššom vrchu obece – Melechov 707 m.n.m. a porkačovať budú malebným údolím rieky Sázavy. Trať je vedené po ceste III. triedy s pomerne dobrým povrchom a je dobre členená čo do počtu zatáčok, to do počtu prevýšení.

Súčasťou štartovného bude občerstvenei a vsutp do sklárne huť. Spolujazdec len vstup do sklárne.

Štartovné / vstupné:
Jazdec
– 120 Kč
Spolujazdec – 60 Kč
Jazd do areálu doprevádzanými motocyklami iných značiek – 100 Kč
Peší návštevníci za návštevu areálu – 20 Kč

Akcie sa môžu zúčastniť aj motocykly, ktoré nie sú česko-slovenskej výroby, avšaktie sa nemôžu zúčastniť závodu. Pre ne bude vyhradené osobitné parkovisko.

Závod melechovský okruh:

Štart: areál TJ KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou

Smer: Veliká, Dobrovítova Lhota, Bilantova Lhota, Trpišovice, Koňkovice, Meziklasí, Dolní Město, Loukov, Dobrá Voda Lipnická, Rejčkov, Kouty, Bojiště

Cieľ: areál TJ KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou

Trasa výletnej jadzy:

Štart: Ledeč nad Sázavou – výjezd z areálu, projížďka kolem náměstí
Smer: Habrek, Jedlá, Bělá, Tasice
Späť: Třebětín, Vrbka, Habrek.

Hlavný program:

20. 08. 2010  piatok
Dojazd účastníkov zo vzdialenejších regiónov, možnosť prespať pod vlastným stanom v areáli TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.
Voľná zábava, občerstvenie v meistnom kiosku “U Sparťana“.

21. 08. 2010  sobota
08:00 Otvorenie areálu (TJ Kovofiniš)
08:00–10:30 Prezentácia účastníkov
10:30–12:00 Organizačné prípravy závodu  jazdcov
12:00–16:00 Závod Melechovský okruh
(prírodný okruh vedený po ceste III. triedy okolo kopca Melechov)
13:30–16:30 Jazda zručnosti (areál TJ Ledeč n.S. pro dojíždějící závodníky)
16:30–17:00 Vyhodnotenei a vyhlásenie výťazov
17:00 Spoločná výletná jazda
17:30–18:30 Prehliadka hute Jakub Tasice
18:00–21:00 Návrat do areálu a voľná zábava
21:00 Premeitanei filmu Pětistovka
(film pre pamätníkov s motocyklovou tématikou)

22.08.2010  nedeľa
Odjazd závodníkov domov
 
 
Sprievodný program:
21. 08. 2010  sobota

08:00-18:00
Prezentácia spoločnosti Jawa moto s.r.o., Týnec nad Sázavou
Prezentácia spoločnosti ČZ řetězy s.r.o., Strakonice
Prezentácia spoločnosti VM motor s.r.o., Písek
Prehliiadka veteránov, motocyklovštartujúcich jazdcov bdue rozdelená do časových úsekov roku výroby: kapitalismus – do 1947, socialismus – 1948-1989, novodobý kapitalismus – od 1990.
Celý priebeh dňa bdue moderovaný technickými, faktickými a snáď i vtipnými komentármi, Ktoré priblížia všetký, návštevníkom niektoré informácie z histórie a súčasnosti českého motocyklového priemyslu. Štart a cieľ budú zdobiť krásné hostesky vo farbách dvpoch dominantných značiek Jawa a ČZ. Pre návštevníkov trpacich smädom bude v areálu umiestnený kiosek s občerstvením. Pre návštevníkov trpacicich prostatou (a nie len pre nich) tu budú pripravená sociálne zariadenia.

Zdroj: http://www.melechovskyokruh.cz/kontakt.htm
Úprava: Jaroslav Filo

Melechovský okruh

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.