Tip na prázdniny: Medzevským expresom za históriou hámrov a kinematografie už 14. augusta

Medzevsky expresKOŠICE, MEDZEV – KHKV – Klub historických koľajových vozidiel, pre všetkých nadšencov a cestovateľov, pripravil ďalšiu jazdu historickým motorákom po opustených tratiach. Historická súprava vyrazí na takmer zabudnutú, no o to krajšiu trať do Medzeva už 14. augusta ráno o 8. hodine. Pre všetkých pasažierov, ktorých účasť je vlastne vyjadrením podpory a zmysluplnosti záchrany historických rušňov a opustených tratí, je už tradične pripravený zaujímavý sprievodný program.

VYSKÚŠAJTE SI PRÁCU V STAROM HÁMRI
Po príchode do Medzeva by vás na stanici mala privítať dychová hudba a predstavitelia tamojšej samosprávy. Celá skupina po krátkom programe odíde do zakúreneho, a teda funkčného hámru v Šugovskej doline.

DO SVETA STARÝCH KAMIER
Po jeho prehliadke a praktických ukážkach sa cestujúci presunú opäť do centra mesta. Jedna skupina bude mať možnosť vystúpiť na kostolnú vežu a druhá skupina odíde do kinematografickeho múzea STM, ktoré vzniklo zo zbierok medzevského rodáka a bývalého prezidenta SR Rudolfa Schustera.

HVEZDÁREŇ ALEBO KÚPALISKO?
Po skončení prehliadky bude možnosť obedu v miestnej reštaurácii, ostatní turisti môžu ísť do hvezdárne, alebo na miestne kúpalisko.

VSTUPNÉ JE V CENE LÍSTKA
Vďaka partnerstvu a podpore mesta Medzev, ale aj Jasova, Moldavy nad Bodvou a Slovenského technického múzea vám KHKV zároveň oznamuje, že v cene cestovného budú zahrnuté aj vstupy do hámru, kinematografického múzea a kostolnej veže.

KYVADLOVÁ JAZDA
Samozrejme, že pre všetkých záujemcov, ale predovšetkým pre obyvateľov doliny, je pripravená kyvadlová jazda do Jasova a späť. Odchod z Medzeva o 10. hodine.

KHKV sa na vás teší. Dúfa, že počasie nám bude želať, no verí, že od dobrodružnej a zaujímavej výpravy nikoho neodradí ani prípadný dážď, či iné vrtochy počasia.

Autor: Ľubomír Lehotský, KHKV
Úprava: Jaroslav Filo

Medzevsky expres

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.