Tip na prázdniny: Makovská strela (aktualizácia)

ŽILINA, MAKOV – Cez víkend 13. a 14. augusta 2011 pree vás Spoločnosť Považskej dráhy Žilina pripravila nevšednú jazdu po zabudnutých tratiach počas ktorej zistíte ako sa jazdí na Horných Kysuciach. Súprava je tradičná – M131.1443 + príves.vozeň Blm 25-09 317. Koľaje nás postupne zavedú zo Žiliny, cez Čadcu a Turzovku do malebnej staničky Makov, kde sa končia oceľové pásiky koľajníc. V Turzovke môžte navštíviť prebiehajúce Beskydské slávnosti alebo zdokumentovať prechod vlaku cez “najdlhšie” železničné priecestie v strednej Európe. Z Makova si napríklad môžete vyraziť na pešiu túru po beskydských alebo javorníckych hrebeňoch.

Upozorňujeme prípadných záujemcov o zvezenie sa zo Žiliny. VLAK IDE ZO STANICE ŽILINA-ZRIAĎOVACIA STANICA priamo cez Budatínsku spojku mimo stanice Žilina-osobná stanica. Žst. Žilina-zriaďovacia stanica je dostupná z osobnej stanice buď pešo (cca 18-20 min podľa koľají po Sasinkovej a Bratislavskej ulici), alebo mestskou autobusovou linkou DPMŽ č. 24 smer Strážov-Priehradná. Výstupná zastávka je Bratislavská. Cestovný poriadok linky 24 nájdete TU.

Cestovný poriadok:

POZOR! zmena prvého nedeľného odchodu z Makova:

– Makov: 08:30
– Nižný Kelčov: 08:34
– Vysoká nad Kysucou: 08:41
– Turzovka-zastávka: 08:48
– Turzovka: 08:55

Ostatné odchody sú nezmenené, t.j. s výnimkou prvého nedeľného odchodu platí nižšie uvedený cestovný poriadok.  Plagát s opraveným cestovným poriadkom je súčasťou tohto článku.

Zdroj: Spoločnosť Považskej dráhy Žilina
Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.