Tip na prázdniny: Krištáľová rallye Pomôže celé Slovensko

ZÁPADNÉ SLOVENSKO – Projekt Krištáľová rallye je II. ročníkom úspešnej charitatívnej akcie Pomôže celé Slovensko, počas ktorej sa na pomoc obetiam povodní vyzbieralo približne 400 000,- €. Aj Krištáľová rallye je charitatívny projekt, určený na pomoc tým, ktorí to potrebujú. Vyzbierané finančné prostriedky pôjdu  Detskej fakultnej nemocnici  v Bratislave a vybraným dobrovoľným neziskovým organizáciám. Projekt bez nároku na honorár podporili viaceré známe osobnosti.

Projekt autorsky a producentsky pripravila konateľka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová. „Deti prinášajú do nášho života radosť a smiech. Nič nie je smutnejšie, ako keď nás opustia predčasne. Preto som sa rozhodla zorganizovať projekt, ktorý by  pomohol získať finančné prostriedky na naozaj prospešné veci ,“ hovorí na margo projektu Mária Vaškovičová.  Jej myšlienka nezostala osamotená. Márii Vaškovičovej sa podarilo nadchnúť a presvedčiť množstvo ľudí, ktorí jej s charitatívnym projektom pomáhajú bez nároku na honorár. „Som naozaj veľmi rada, že váhou svojej osobnosti projekt podporia aj známe tváre a ľudia so showbiznisu. Spomeniem aspoň Sisu Lelkes Sklovsku, Petra Cmoríka, Janka Kurica, Metalindu, Karin Hajdu, Štefana Skrúcaného či Jara Bekra. Im, ako aj všetkým ostatným, ktorí s oduševnením pomáhajú, patrí moja úprimná vďaka.“

 

Krištáľová ralley je jazda historických vozidiel s posádkou osobností Krištáľového krídla a detí, ktorým projekt pomáha. Trasa sa začína 9. septembra 2012 spred hotela Sheraton v Bratislave. Postupne bude Krištáľová ralley prechádzať a zastavovať sa v Záhorskej Bystrici, Stupave, v Malackách, Studienke, neobíde ani Šaštín-Stráže, Senicu, Radošovce, Holíč a skončí sa v Skalici. Počas celej trasy budú posádky automobilov s podporou známych osobností robiť zbierku. Každý, kto podporí charitatívne podujatie minimálne čiastkou 1€, dostane darček – klaksón, ktorý symbolizujú šírenie pomoci. Prispieť môžete akoukoľvek sumou. Klaksón je zároveň vstupenkou na benefičný  koncert na námestí pred Jezuitským kostolom v Skalici. Príspevky môžete odovzdávať a k tomu získať klaksóny mesiac pred konaním koncertu na mestských a obecných úradoch na trase Krištáľovej rallye v Bratislave – Starom Meste,  v Záhorskej Bystrici, Stupave, Malackách, Studienke, Šaštíne-Strážach, Senici, Radošovciach, Holíči a Skalici.

 

Vyvrcholením projektu bude veľký benefičný koncert, ktorý sa bude konať v Skalici v Jezuitskom kostole pod záštitou ministra kultúry SR Mareka Maďariča a osobností Krištáľového krídla. Počas koncertu vystúpia známe osobnosti a kapely  ako Helena Vondráčková, Jana Kirschner, Zuzana Smatanová, Marián Čekovský, Peter Cmorík, Sisa Lelkes Sklovska, No name, Vidiek, Robo Grigorov, Gabriela Gunčíková, Metalinda, Jaro Bekr a Spin dance group, Robo Opatovský, Kapela Energia, Milo Suchomel a Papa Csino band, Fragile a ďalší. Priamy prenos z koncertu odvysiela RTVS 9.9. 2012 o 20.10 hodine na Jednotke.

Zdroj: www.kritalovekridlo.sk

Komentárov

  1. Verim že akcia bude uspešna.Rad by som podporil rally aj mojou učastou s vozidlom BMW 850ci /r.v. 1991. Neviem či je okruh osob a vozidiel uzavrety a ake su podmienky učasti. Poprosim komentar.
    S pozdravom Peter Wagner

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.