Tip na prázdniny: Košickou detskou železnicou na letné kino

KOŠICE – V prvé dve septembrové soboty čaká večerných návštevníkov Košickej detskej historickej železnice hneď niekoľko jedinečných prekvapení. V podvečerných hodinách vyrazí vláčik na prvé večerné jazdy a svojich návštevníkov odvezie do letného kina na premietanie filmov. Vstup na známe a obľúbené české filmy so železničnou tematikou budú mať všetci návšetvníci zdarma.

V prírodnom amfiteátri na Alpinke v areáli Wild West Show budú premietnuté filmy Železný dědek (1948) – v sobotu 1. septembra a Přednosta stanice (1941) – v sobotu 8. septembra. Filmové predstavenia začínajú vždy o 19:30, mimoriadny filmový vláčik s cestujúcimi bude zo stanice Čermeľ vypravený o 19:00. Po skončení filmových predstavení vláčik opäť odvezie návštevníkov z Alpinky.

„Ide o ďalší z kultúrnych projektov, ktoré sme celé leto pre našich návštevní kov pripravovali. Tentoraz vlak po prvý krát vyrazí s cestujúcimi na filmové predstavenia, do Košíc sa tak prichádza nové letné kino,“ uviedol Igor Holéczy z občianskeho združenia Detská železnica Košice, ktoré je prevádzkovaterľom železničky. Podujatia sa konajú s podporou Ministerstva kultúry a Košice – európske hlavné mesto kultúry 2013, n. o.

Košická detská železnica sa teší na stretnutie s Vami!

Zdroj: http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/4617-Detska-zeleznicka-povezie-po-prvy-krat-do-letneho-kina/

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.