Tip na prázdniny: Korýtko vlakom bicyklom

RUŽOMBEROK – Využite jedinečnú možnosť previesť sa na historickom vlaku z Hlavnej stanice cez mesto do stanice Zápalkáreň (ul. Šoltésová). Táto trať tu existuje už 110 rokov a pôvodne spájala mesto Ružomberok s Kúpeľami Korytnica. Dnes Vás táto jedinečná trať priblíži na začiatok Cyklokorytničky – obľúbenej cyklotrasy popri riečke Revúca. Zo stanice Zápalkáreň môžete pokračovať pešo alebo na bicykli a navštíviť farmu Gejdák (1,4 km), Vlkolínec (3,8 km), Minizoo pod Sidorovom (5 km), Malinô Brdo (6,5 km), Jazierce, Podsuchú, Smrekovicu, Liptovskú Osadu – Gothal, či Korytnicu. Historický motorový vlak M 131 premáva počas víkendov a sviatkov od 30. júna do 2. septembra 2018. Preprava bicyklov je možná v špeciálnom vozni.

Legendárna železnica ožije po vyše štyridsiatich rokoch. Využite jedinečnú možnosť previezť sa po existujúcej 3 km trati historickým motorákom a skombinujte výlet s cyklotúrou po trase zrušenej trate až do kúpeľov Korytnica alebo len s krátkou prechádzkou po okolí.

Cestovný lístok je 1,- €, deti,dôchodcovia a občania s ŤZP, ŤZP-S zaplatia 0,50 €. preprava bicyklov je zdarma.

Prvé jazdy jazdy Korytničky v smere Ružomberok-Rbk-Malé nádražie Zápalkáreň sa uskutočnili v sobotu 9. júna 2018. Jazdu zabezpečovali mesto Ružomberok  a Klub železničných modelárov Vrútky s motorovým vozňom M 152.004 Podvihorlatského spolku.

Za fotky ďakujeme rkvleckar@centrum.sk.

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: korytnickazeleznica.eu
Titulná foto: www.visitliptov.sk

Komentárov

  1. V pláne ako prevádzkujeme trať je aj postupné predĺženie, otázne je ako na to zareagujú kompetentní.

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.