Tip na prázdniny: Jarné prázdniny na Tatranských elektrických železniciach

VYSOKÉ TATRY – Veterán klub Železníc Poprad Vás srdečne pozýva na nostalgické jazdy historických električiek EMU 26.001 “Kométa” a EMU 89.0001 “Trojča”, ktoré sa uskutočnia v dňoch 21., 28. februára a 6. marca 2020 (Trojča), resp. 23. februára, 1. a 8. marca 2020 (Kométa). Akciu je možné spojiť s návštevou výhliadky Monte Móry na Štrbskom Plese a Ľadového domu na Hrebienku.

Historická električka EMU 89.0009 “Trojča” bude premávať na trase Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Poprad-Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso – Starý Smokovec  – Poprad-Tatry. Cestovný poriadok je zostrojený tak, aby pri jazde na Štrbské Pleso mohli do retro električky nastúpiť aj cestujúci od Bratislavy. Na rozdiel od zimných jázd sa predlžuje pobyt na Štrbskom Plese a vynecháva sa jazda do Tatranskej Lomnice.

Historická električka EMU 26.001 “Kométa” bude premávať po trase Poprad-Tatry -Starý Smokovec – Tatranská Lomnica (2x) – Starý Smokovec – Poprad – Tatry. Pri ceste od Bratislavy je potrebné využiť R 615 s príchodom o 03:29. V prípade kombinácie IC 621 a električky TEŽ prestúpite na Kométu v Starom Smokovci. Namiesto troch jázd do Tatranskej Lomnice, budú vypravené iba 2 spoje.

Na jazdy retro električkou si môžete zakúpiť úsekový cestovný lístok, ako aj sieťový lístok platiaci na všetky jazdy električkou v rámci daného dňa.

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.