Tip na prázdniny: Hudobná električka 2017 (Aktualizované)

Krátka prestávka pred posledným odchodom na Hviezdoslavo námestieBRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava, a.s. a v spolupráci s mestom po roku opäť vypraví do ulíc mesta Hudobnú električku. Historická električka BMEŽ #18 + SGP #135 bude bezplatne premávať každú sobotu od 1. júla do 26. augusta 2017 na okružnej jazde centrom mesta. Dobovú atmosféru umocnia melódie reprodukovanej hudby rôznych žánrov a živá hudba. Tešiť sa môžete na Róberta Ragana mladšieho (1. júla a 5. augusta) a Funny Fellows (29. júla a 26. augusta).

Historická električka bude premávať po trase Jesenského – Štúrova – Starý most – Petržalka – Starý most – Štúrova – Námestie SNP – Kapucínska – tunel – Most SNP – Jesenského. Jeden okruh trvá cca 35 – 40 minút počas ktorého budú cestujúcim robiť spoločnosť sprievodcovia v historických uniformách.

Odchody zo zastávky SND sú každú hodinu od 17:00 do 20:00. Nástup na ostatných zastávkach bude možný len v prípade voľných miest v električke. Kapacita električkovej súpravy je cca 67 miest z toho 52 na sedenie a 15 na státie.

Upozorňujeme Vás, že na konečnej zastávke Jungmannova je výstup a nástup na výstupišti liniek č. 1 a 3. Počas posunovania súpravy nie je povolený pobyt cestujúcich vo vozidle.

„Minulý rok bola historická električka vypravená prvý krát, do slova praskala vo švíkoch, verejnosť bola nadšená. Veríme, že inak tomu nebude ani tento rok a priláka opäť množstvo cestujúcich,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Milan Urban.

„Som rád, že aj tento rok v spolupráci s Dopravným podnikom môžeme Bratislavčanom a turistom ponúknuť zážitok z jazdy hudobnou električkou. Popri rôznych kultúrnych alebo športových podujatiach, ktorými mesto cez leto žije je to ďalšia atrakcia, ktorá priláka do ulíc ľudí, povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

V piatok 30. júna 2017 sa uskutočnila novinárska jazda, ktorú prítomným médiám spríjemnila hudobná skupina Kuštárovci.

Autor: Jaroslav Filo

Komentár

  1. …“tešiť sa môžete na Róberta Regana mladšieho“…urcite je to Regan?

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.