Tip na prázdniny: Historickým vlakom cez telgartskú slučku

Telgartska slucka 1Na sobotu 31.7.2010 pripravil Klub historickej techniky pri Rušňovom depe Zvolen jazdu mimoriadneho historického vlaku na trase Zvolen – Banská Bystrica – Brezno – Červená Skala – Mlynky a späť. V čele vlaku sa predstaví dieselelektrický rušeň T 466.0253 „Pielstick“. Kochať sa výhľadom na Nízke Tatry, obdivovať prírodné a iné malebné zákutia Horehronia, či započúvať sa do zvuku 31 rokov starého komôrkového vznetového spaľovacieho motora 12 PA 4 V – 185 vo výkone pri rozjazdoch, či zdolávaní stúpaní trate, bude možné z historických vozňov typu Ci, z ktorých bude súprava vlaku tvorená.

Počas jazdy bude vo vlaku v prevádzke bufet, v ktorom bude možné zakúpiť si drobné občerstvenie a taktiež upomienkové predmety s tematikou histórie železnice.

Cestovný poriadok:

Železničná stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Zvolen os. st.

 

8:07

18:35

 

Zvolen mesto

8:10

8:11

18:32

18:33

Sliač

8:15

8:16

18:24

18:29

Vlkanová

8:22

8:25

18:18

18:19

Radvaň

8:28

8:29

18:14

18:15

Banská Bystrica mesto

8:30

8:31

18:11

18:12

Banská Bystrica

8:34

8:52

18:06

18:10

Šalková

9:00

9:01

18:01

18:02

Slovenská Ľupča

9:10

9:11

17:56

17:57

Lučatín

9:17

9:18

17:53

17:54

Medzibrod

9:25

9:26

17:48

17:49

Brusno kúpele

9:31

9:32

17:45

17:46

Nemecká

9:39

9:40

17:42

17:43

Dubová

9:43

9:47

17:32

17:40

Lopej

9:56

9:57

17:24

17:25

Podbrezová

10:00

10:01

17:20

17:21

Chvatimech

10:08

10:20

17:16

17:17

Valaská

10:21

10:22

17:14

17:15

Brezno

10:26

11:30

17:08

17:10

Brezno mesto

10:33

10:34

17:05

17:06

Gašparovo

11:46

11:47

16:56

16:57

Beňuš

11:48

11:49

16:55

16:56

Polomka

11:58

11:59

16:46

16:47

Závadka nad Hronom obec

12:05

12:06

16:42

16:43

Heľpa

12:14

12:15

16:35

16:36

Pohorelá

12:19

12:20

16:31

16:32

Červená Skala

12:35

12:40

16:20

16:22

Telgárt

12:51

13:05

16:07

16:10

Telgárt penzión

13:10

13:11

16:03

16:04

Vernár

13:32

13:33

15:47

15:48

Dobšinská Ľadová Jaskyňa

13:48

13:50

15:32

15:36

Stratená

13:59

14:00

15:27

15:28

Dedinky

14:10

14:11

15:23

15:24

Mlynky

14:20

 

 

15:20

Cestovné:

Traťový úsek

Celý

Deti do 15 rokov

Zvolen – Mlynky – Zvolen

5,00

2,50

Brezno – Mlynky – Brezno

4,00

2,00

Červená Skala – Mlynky – Červená Skala

3,00

1,50

Zvolen – Mlynky

4,00

2,00

Brezno – Mlynky

3,00

1,50

Červená Skala – Mlynky

2,00

1,00

Cestovné lístky budú predávané priamo vo vlaku počas jazdy. Pre študentov do 15 rokov s koncoročným vysvedčením priemeru 1,0, v sprievode rodiča, je vstup na podujatie zadarmo.

Účasť na podujatí je na vlastnú zodpovednosť, zmena programu vyhradená.

KHT zároveň chce vyjadriť poďakovanie za pomoc pri zabezpečení prípravy a propagácie podujatia a to subjektom:

Železnice Slovenskej republiky, Múzejno-dokumentačné centrum ŽSR, http://www.vlaky.net/, Železničné opravovne a strojárne Zvolen, Rádio ONE, TRIUM schody a interiéry s.r.o., https://www.veterany.eu/, http://www.fankalendar.sk/, http://www.railtrains.sk/ a Gratech s.r.o.

Zdroj: KHT Zvolen
Autor: Peter Kálman

Telgartska slucka 1

1 Comment

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.