Tip na prázdniny: Historickým motorákom na Anenskú púť 2015

TRENČIANSKY KRAJ – Spoločnosť Považskej dráhy Žilina Vás po roku opäť pozýva na jazdu historickým motorovým vlakom po nepoužívanej trati Nemšová – Lednické rovne, ktorá sa koná v nedeľu 26. júla 2015 pri príležitosti púte k svätej Anne a Joachymovi v Lednických Rovniach. Kapacita vlaku v zložení motorový vozeň M 131.1443 „Kredenc“ + prívesný vozeň Blm + prívesný vozeň 011 ZSSK je 200 cestujúcich a preprava detských kočíkov a bicyklov je obmedzená na 6 ks.

Odchod mimoriadneho vlaku z Trenčianskej Teplej je o 08:30, čakanie na zmeškané prípoje je maximálne do 10 minút. Odchod z Lednických Rovní je o 12:45 so zabezpečením prípojov na Púchov a Žilinu.

Cestovný poriadok:

CP_Anna 2015

Cestovné:

V úseku Trenčianska Teplá – Lednické Rovne platí jednosmerné cestovné 2,- € a v úseku Pruské – Lednické Rovne 1,- €. Deti od 6 do 15 rokov cestujú za polovicu a do 6 rokov zdarma. Žiadne iné zľavy a preukazy neplatia. Preprava cestujúcich je na vlastnú zodpovednosť. Prepravca neručí za prípadné straty alebo škody na majetku a zdraví cestujúcich.

Program púte:

09:00 – spovedanie, ruženec a litánie k sv. Anne
09:30 – hudobná a liturgická príprava na sv. omšu, prečítanie nedeľných oznamov
10:00 – slávnostná sv. omša, hlavným celebrantom a slávnostným kazateľom bude Jeho Excelencia Mons. doc. ThDr. Tomáš Galis, PhD., žilinský diecézny biskup. Svätú omšu hudobne sprevádza miestny dychový súbor Medňanka spolu so seniorským zborom, vzniknutým na túto príležitosť, pozostávajúcim zo seniorov a senioriek z Lednických Rovní, Dolnej Breznice a Medného.

Prípoje do Trenčianskych Teplíc:

Po návrate mimoriadneho vlaku do Trenčianskych Teplíc môžu cestujúci využiť jazdu električkou do Trenčianskych Teplíc, kde si môžu spraviť individuálny program v podobe prechádzky kúpeľným parkom a promenádou, či menší turistický výlet.

CP TREZ 2015

Upozorňujeme cestujúcich, že pri ceste na Lednické Rovne je potrebné z Trenčianskych Teplíc využiť pravidelný autobusový spoj z odchodom z Autobusovej stanice o 07:10 – príchod na zastávku Trenčianska Teplá-rázcestie o 07:18.

Viac informácií o nepoužívanej trati ŽSR č. 124 Nemšová – Lednické Rovne nájdete aj na našom tematickom Facebooku – Trať 124 Trenčianska Teplá – Lednické Rovne

Autor: Jaroslav Filo

plagat-anenska-put-2015

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.