Tip na prázdniny: Historickým motoráčkem do Lednice

LEDNICE – Vydejte se o sobotách, nedělích a svátcích historickým motorovým vozem z 50. let minulého století do lednice, do půvabného světa parků, zahrad, rybníků a lesů Lednicko – valtického areálu. I v roce 2011 pravidelně o sobotách, nedělích a svátcích jezdit vlaky s historickým motorovým vozem z 50. let minulého století mezi Brnem, Břeclaví a Lednicí. Víkendové vlaky do Lednice budou jezdit od 16. dubna až do 25. září.  Trať z Břeclavi do lednice vede romantickou krajinou Zahrady Evropy. V Lednici se nachází novogotický zámek s tropickým skleníkem, zámeckou zahradou s minaretem a ukázkami výcviku dravců.

Mezi Lednicí a Valticemi leží půvabný svět parků, zahrad, rybníků a lesů, doplněný celou řadou drobných staveb  od zámečků přes kaple, kolonády až po umělou zříceninu. Lednicko – valtický areál je nejrozsáhlejší komponovanou krajinou v Evropě a v roce 1996 byl zapsán na seznam UNESCO.

 „Pravidelný provoz“
V rámci pravidelného provozu pojede ráno motoráček z Brna do Břeclavi a Lednice, v podvečer pak zpět z Lednice a Břeclavi do Brna. Uprostřed dne souprava vykoná ještě dvě jízdy z Lednice do Břeclavi a zpět. Ve všech těchto vlacích bude platit speciální, tzv. „globální“ jízdné a nebude tu platit běžný tarif Českých drah ani mimotarifní výhody ČD.

Jízdné (děti 6 – 15 let a důchodci sleva 50%, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P sleva 75%)

Brno hl.n. – Břeclav 80,- Kč jeden směr 140,- Kč tam i zpět
Brno hl.n. – Lednice 90,- Kč jeden směr 165,- Kč tam i zpět
Břeclav – lednice 30,- Kč jeden směr   45,- Kč tam i zpět

Výlet doporučujeme držitelům Rodinných pasů. S držitelem Rodinného pasu může v neděli cestovat po předložení slevového kupónu dítě zdarma! V ranním vlaku z Brna do Lednice a v podvečerním z Lednice do Brna bude nabídnuta kapacitní přeprava 20 jízdních kol ZDARMA.
  8:40                         Brno hl.n.                           18:22
  9:13                         Vranovice                           17:50
  9:55 11:10 15:40   Břeclav        10:55 15:25 17:12
10:18 11:32 16:02   Lednice       10:35 15:05 16:46
V úseku Břeclav – lednice vlaky zastavují ve všech stanicích a zastávkách

„Putování za Lichtenštejny“
NOVINKA! Od května do září je možno na neděli v lichých týdnech zakoupit návazný program Putování za Lichtenštejny: autobusem k Janovu hradu s prohlídkou, plavba lodičkou původními lužními lesy do Břeclavi, prohlídka Lichtenštejnského domu, ochutnávka knížecích vín s cimbálkou.
Prodej programu pouze v předprodeji v ČD Centru Brno hl.n., tel. 972 625 802.

 „Vlak na objednávku“
Kdo chce cestovat motoráčkem z Brna přes Břeclav do Lednice i v jiné dny, zejména v pracovní v období školních výletů, může využít službu „vlaku na objednávku“. Tento vlak může vyjet kdykoli kromě víkendů od 16. dubna do 25. září, kdy je na trati vedena pravidelná doprava. Vlak bude sestaven vždy podle zájmu. Zájemce si musí zakoupit alespoň 40 zpátečních jízdenek podle ceníku pro pravidelný provoz včetně slev. „Vlak na objednávku“ je potřeba objednat minimálně 14 dní předem na e-mailové adrese BNOsek@kcod.cd.cz. Po dohodě je možné zařadit i vůz pro přepravu jízdních kol.

Zdroj: http://tipynacestu.cd.cz/simple/media?action=view&id=475

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.