Tip na prázdniny: GENIUS TEMPORIS – DUCH ČASU

VÝCHODNÉ SLOVENSKO – Pozývame Vás na nostalgickú jazdu historickým motorákom „Magda“ na trase Košice – Spišská Nová Ves – Levoča a späť, 24. augusta 2013, ktorá sa koná pri príležitosti podujatia Duch času – génius temporis.

Informácie o podujatí:

Historickú atmosféru vzkriesenú živou vodou nadšenia obyvateľov Spiša prinesie štvordňový stredoveký trh Duch času – Genius temporis. Na prezentácie tradičných remesiel, kočovného divadla a trhu živých zvierat nadväzujú predovšetkým pouličné dobové veselice, ktoré nenechajú chladným žiadneho návštevníka. Centrum starobylej Spišskej Novej Vsi opätovne osídlia králi, ktorí sú spätí s jej dejinami. No nielen králi, ale aj celý rad dvoranov, rytierov a dvorných dám prevedie návštevníkov bránami času do dôb, v ktorých kolorit života hýril udalosťami i emóciami hodnými pripomenutia či opätovného prežitia. Vône a chute dobových jedál – známych spišských špecialít, doplnia celé spektrum programu do kompletnej mozaiky, v ktorej história i súčasnosť splývajú do jedného obrazu. Kto ešte v Spišskej Novej Vsi nebol, dozaista ocení aj možnosti zdržať sa tu dlhšie, aby spoznal krásy vysokých hôr, úzkych roklín plných vodopádov a skál s vyhliadkami do diaľav v bezprostredne blízkom Národnom parku Slovenský raj.

Pre obmedzenú kapacitu vlaku si prosím, miesta rezervujte včas na khkv@khkv.sk. Stačí uviesť počet osôb a meno osoby, na ktorú bude rezervácia vystavená.

CESTOVNÉ*:
jednosmerný lístok 6,- € dospelí / 4,- € deti
celodenný obojsmerný lístok 10,- € dospelí / 6,- € deti
rodinný lístok 30,- € (dospelí + deti)

* Odporúčané dobrovoľné cestovné, ktorého výťažok poputuje na záchranu a opravu historických rušňov

Cestovný poriadok:

Košice odchod: 08:40
Košice príchod: 20:19

Kontakt: Zuzana Lehotská, Klub historických koľajových vozidiel, 0905 496 426, khkv@khkv.sk, www.khkv.sk

Zdroj: https://www.veterany.eu/wp-content/2010/03/KHKV-logo-2_rgb.JPG,  http://www.terraincognita.sk/sk/content/duch-casu-v-spisskej-novej-vsi a http://www.khkv.sk/
 

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.