Tip na prázdniny: Donau Masters 2013

STREDNÁ EURÓPA – Srdečne Vás pozývame na VIII. ročník populárnej automobilovej rely Donau Masters, ktorá sa koná od 4. do 6. júla 2013. Cieľom akcie je podpora kultúry a dobrých vzťahov v podunajských štátoch. Výťažok z rallye Donau Masters sa použije na dobročinné účely pre charitatívne organizácie v týchto štátoch. Celá akcia je financovaná z účastníckych poplatkov a sponzorských darov a nemá komerčný charakter.

 

 

Štart rely a prvá etapa:

Oficiálne otvorenie rely sa bude konať 4. júla na Münsterplatz statt v Ulme, kde bude pripravené pódium s hudbou.

• Od 12:00 Postupné radenie zúčastnených vozidiel
• Od 17:00 Štart vozidiel na 1. etapu

Prvá etapa vedie do Regensburgu, do múzejnej kaviarne na zámku St. Emmeramsplatz.

Druhá etapa:

Cieľom druhej etapy je Slovenské Národné Divadlo v Bratislave, kde je príjazd naplánovaný na sviatok svätého Cyrila a Metoda (5. júla) o 18:00 s nasledovným programom:

17:00 Sprievodný program pre deti (súťaž v kreslení auta) so živou hudbou.
18:00 Príchod 83. veteránov, ktoré zaplnia atraktívny priestor pred Hotelom Carlton a Slovenským Národným Divadlom.
20:00 Odchod veteránov do garáže Mostová pod hotelom Carlton.

Tretia etapa:

Posledná, tretia etapa začína v sobotu 6. júla kedy je od 07:15 plánovaný odjazd z garáže bratislavského Carltonu. Vrcholom tretej etapy je ciel na Hungaroringu v Budapešti.

Trasa rely

História podujatia:

V roku 2005 si nadšení fanúšikovia veteránov a zároveň ambiciózni manažéri z firmy Mercedes-Benz v juhonemeckom meste Ulm dali za cieľ, že zorganizujú rallye veteránov popri Dunaji, ktorá by spojila podunajské krajiny pod názvom Donau Masters. Toto predsavzatie prišlo, celkom pochopiteľne, po účasti na najslávnejšej rallye Mille Miglia v Taliansku.

Prvý ročník Donau Masters 2006 bol takpovediac skúšobný. Organizátorom sa podarilo zohnať nielen 90 účastníkov so skvostnými veteránmi, ale čo je ešte dôležitejšie, aj dostatok sponzorov, ktorí by takúto akciu zafinancovali. Po tomto „nultom ročníku” všetci jednohlasne zahlasovali, že Donau Masters musí pokračovať a stať sa pravidelnou každoročnou rallye s ambíciou konkurovať Mille Miglia. Tiež bolo jednohlasne rozhodnuté, že Bratislava sa stane stálou súčasťou rallye.

Príďte sa pokochať automobilovými veteránmi. Veď aj naša redakcia bude pri tom.

Zdroj: http://www.donau-masters.de a http://dmrba.mwp.sk/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.