Tip na prázdniny: Donau Masters 2012

BRATISLAVA – Príďte sa pokochať 85 vzácnymi historickými autami, ktoré zaplnia od 18.15 atraktívny priestor pred Hotelom Carlton a Slovenským Národným Divadlom v Bratislave. V piatok 6. júla, je tu Donau Masters 20112 už po siedmy krát!

Príďte sa pokochať skoro 100 vzácnymi historickými autami, ktoré od 18.15 zaplnia atraktívny priestor pred Hotelom Carlton a SND. Nenechajte si ujsť najväčšiu veterán rallye, ktorá prechádza Slovenskom. Obdivujte slávne značky Rolls-Royce, Triumph, Porsche, Ferrari, Jaguar, Alfa Romeo a prirodzene – Mercedes Benz.

Už od 17:00 začne sprievodný program rallye plniť priestor pred SND nielen fanúšikmi veteránov ale aj ich deťmi. Príchod veteránov sa predpokladá medzi 18:15 – 18:30, ukončenie akcie je plánované na 20:00.

Štart ďalšej etapy 07. 07. 2012:

07:15 – 07:45 – Výjazd z garáže Hotela Carlton a zoradenie na Mostovej ulici (od semaforu po garáž) k spoločnému štartu ďalšej etapy v smere Prievozská ulica, Vrakuňa, Most pri Bratislave.

Cieľom akcie je podpora kultúry a dobrých vzťahov v podunajských štátoch. Výťažok z rallye Donau Masters sa použije na dobročinné účely pre charitatívne organizácie v týchto štátoch. Celá akcia je financovaná z účastníckych poplatkov a sponzorských darov a nemá komerčný charakter.

História podujatia:

V roku 2005 si nadšení fanúšikovia veteránov a zároveň ambiciózni manažéri z firmy Mercedes-Benz v juhonemeckom meste Ulm dali za cieľ, že zorganizujú rallye veteránov popri Dunaji, ktorá by spojila podunajské krajiny pod názvom Donau Masters. Toto predsavzatie prišlo, celkom pochopiteľne, po účasti na najslávnejšej rallye Mille Miglia v Taliansku.

Prvý ročník Donau Masters 2006 bol takpovediac skúšobný. Organizátorom sa podarilo zohnať nielen 90 účastníkov so skvostnými veteránmi, ale čo je ešte dôležitejšie, aj dostatok sponzorov, ktorí by takúto akciu zafinancovali. Po tomto „nultom ročníku” všetci jednohlasne zahlasovali, že Donau Masters musí pokračovať a stať sa pravidelnou každoročnou rallye s ambíciou konkurovať Mille Miglia. Tiež bolo jednohlasne rozhodnuté, že Bratislava sa stane stálou súčasťou rallye.

Príďte sa pokochať automobilovými veteránmi. Veď aj naša redakcia bude pri tom.

Organizátor akcie v SR:
MS AGENCY, s.r.o.
www.msagency.sk
email: sloboda@msagency.sk
Info o rallye: www.donau-masters.de

Redakčná poznámka: Pozvánka na akciu bola spracovaná na základe tých informácii, ktoré sme mali k dispozícii. V prípade, že o tejto akcii budeme vedieť viac, budeme Vás o tom informovať.

Spracoval: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.