Tip na prázdniny: DONAU MASTERS 2010

Donau Masters 2010BRATISLAVA – Príďte sa pokochať skoro 100 vzácnymi historickými autami, ktoré zaplnia od 18.15 atraktívny priestor pred Hotelom Carlton a Slovenským Národným Divadlom v Bratislave. V piatok 9. júla, je tu Donau Masters 2010 už po piaty krát!

Donau Masters 2010 je v Bratislave už po piatykrát, v ešte atraktívnejšej zostave a tomu zodpovedajúcej atmosfére. Príďte sa pokochať skoro 100 vzácnymi historickými autami, ktoré od 18.15 zaplnia atraktívny priestor pred Hotelom Carlton a SND. Nenechajte si ujsť najväčšiu veterán rallye, ktorá prechádza Slovenskom. Obdivujte slávne značky Rolls-Royce, Triumph, Porsche, Ferrari, Jaguar, Alfa Romeo a prirodzene – Mercedes Benz. Už od 17.00 hod. začne sprievodný program rallye plniť priestor pred SND nielen fanúšikmi veteránov a ich deťmi, ale živá hudba sa postará o dobrú náladu. Keďže deti treba vychovávať od malička k zmyslu pre krásu, organizátor vyhlási súťaž v kreslení najkrajšieho veterána. Výhercov čakajú atraktívne ceny od Mercedes-Benz.

Priebežný program podujatia:

Cieľ etapy je 09. 07. 2010 medzi hotelom Carlton a SND.
Príchod veteránov do priestoru: 1. časť – 18:15, 2. časť – 18:30
Odchod veteránov z priestoru: 20:00

Sprievodný kultúrny program pred SND:

– 17:00 – Moderátorské otvorenie sprievodného programu rallye, výzva rodičom, aby prišli s deťmi, súťaž kreslenia o najkrajší historický automobil, najlepší dostanú ceny od organizátora, všetky zúčastnené deti dostanú balóny s emblémom MB a Donau Masters, rozdávanie balónov
– 17:00 – 18:15 Živá hudba – šansóny z rokov 1920-1950 od Edit Piaf v podaní Zdenky Trvalcovej
– 18:15 – 19:00 Privítanie prvých účastníkov rallye. Ukončenie súťaže kreslenia, udeľovanie cien
– 19:00 – 20:00 – Živá hudba, známe evergreeny v podaní Petra Adamova

Štart ďalšej etapy 10.7.2010:

07:15 – 07:45Výjazd z garáže Hotela Carlton a zoradenie na Mostovej ulici (od semaforu po garáž) k spoločnému štartu ďalšej etapy v smere Prievozská ulica, Vrakuňa, Most pri Bratislave.

Cieľom akcie je podpora kultúry a dobrých vzťahov v podunajských štátoch. Výťažok z rallye Donau Masters sa použije na dobročinné účely pre charitatívne organizácie v týchto štátoch. Celá akcia je financovaná z účastníckych poplatkov a sponzorských darov a nemá komerčný charakter.

História podujatia:

V roku 2005 si nadšení fanúšikovia veteránov a zároveň ambiciózni manažéri z firmy Mercedes-Benz v juhonemeckom meste Ulm dali za cieľ, že zorganizujú rallye veteránov popri Dunaji, ktorá by spojila podunajské krajiny pod názvom Donau Masters. Toto predsavzatie prišlo, celkom pochopiteľne, po účasti na najslávnejšej rallye Mille Miglia v Taliansku.

Prvý ročník Donau Masters 2006 bol takpovediac skúšobný. Organizátorom sa podarilo zohnať nielen 90 účastníkov so skvostnými veteránmi, ale čo je ešte dôležitejšie, aj dostatok sponzorov, ktorí by takúto akciu zafinancovali. Po tomto „nultom ročníku“ všetci jednohlasne zahlasovali, že Donau Masters musí pokračovať a stať sa pravidelnou každoročnou rallye s ambíciou konkurovať Mille Miglia. Tiež bolo jednohlasne rozhodnuté, že Bratislava sa stane stálou súčasťou rallye.

Príďte sa pokochať automobilovými veteránmi. Veď aj naša redakcia bude pri tom.

Organizátor akcie v SR:
MS AGENCY, s.r.o.
www.msagency.sk
email: sloboda@msagency.sk
Info o rallye: www.donau-masters.de

Autor: Webnoviny.sk
Úprava: Jaroslav Filo

Video: Donau Masters 2009 Budapešť:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.