Tip na prázdniny: Deň otvorených dverí pražského dopravného podniku vo vozovni Hostivař

PRAHA – Dopravný podnik hlavného mesta Prahy, akciová spoločnosť usporiada v sobotu 17. září 2011 populárny Deň otvorených dverí. Tentokrát bude v rámci každoročnej akcie verejnosti otvorený areál depa a dielní v pražské Hostivaři. Záujemcovia budú môcť navštíviť priestory v Hostivaři od 10.00 do 16.00. Z konečnej stanice metra Depo Hostivař pre nich bude pripravená špeciálna autobusová linka, ktorej trasa povedie po celom areály depa. Do Ústredných dielní môžu návštěvníci zavítat prostredníctvom pravidelnej električkovej linky číslo 7.

Návštěvníci budú mať taktiež možnosť nahliadnuť do dielni a jednotlivých prevádzok, ktoré sú využívané k denným opravám a ošetreniam vozov. V jednotlivých prevádzkah budú okrem prehliadok areálu taktiež prirpavené expozície vybraných vozov metra, električiek a autobusov, s ktorými s ktorými sa cestujúci môžu stretnúť v bežnej premávke, ale i tých, ktoré zaisťujú opravy a udržovanie dopravnej cesty pre bezpečnú prevádzku. Mimoriadnou súčasťou programu bude rozloučenie s klasickými električkami typu T3.

Na svoje si prídu i fanúšikovia hasičskej techniky alebo moderných technológií. Záujemcovia budú mať totiž jednu z mála príležitostí s zoznámiť sa s fungovaním informačných systémov, ktoré sú bežne používané v pražskej MHD. V rámci programu ďalej prebehne prezentácia v oblasti životního prostredia, Strednrj priemyselnrj školy Dopravnej a niekoľkých ďalších partnerov spolupracujících s Dopravním podnikom.

Pre deti Dopravný podnik prirpavoil sprievodný program a niekoľko súťaží o zaujímavé ceny. Exkluzivne budú môcť získať podpis protagonistov filmu Saxána a lexikon kouzel. O zábavu a hudebný doprovod sa bude v areáli starať DJ Rádia Express.

Výber z programu D§ňa otvorných dverí:
Depo Hostivař:

– predstavenie súprav metra M1 a 81-71M
– ukážke spätného nakoľajovania súpravy metra

Hasičská základňa:
– prezentácia techniky hasičov DPP

Ústredné dielne Hostivař:
– prezentácia ekologických firiem spolupracujúcich s DPP
– prehliadka dílen autobusů a tramvají
– výstava vozov T3 doplnená o paneli so stručnou históriou týchto vozov v pražskej MHD
– možnosť návštěvy Autoškoly DPP
– prezentácia dorpavného informačného systému DORIS
– predstavenie súčasných typov autobusov a električiek

Zdroj: Dopravný podnik Praha

Den otevřených dveří letos v pražské Hostivaři

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.