Tip na prázdniny: Deň Košickej detskej historickej železnice

2013-05-01-13.43KOŠICE – V pondelok 1. septembra 2014 pozývame všetkých fanúšikov železníc na tradičné oslavy Košickej detskej historickej železnice, ktoré aj tento rok lákajú zaujímavým sprievodným programom.

„Deň železničky oslávime tento rok v pondelok 1. septembra. Pripomenieme si 59. výročie výstavby prvého úseku Pionierskej železnice v roku 1955. Pre návštevníkov sme na stanici Alpinka pripravili železničiarsky guláš, občerstvenie, mnoho zábavných animačných aktivít pre deti, hudbu priamo na stanici zabezpečia mladí železničiari,“ hovorí Igor Holéczy z občianskeho združenia Košická detská železnica. V pondelkovom programe nebude chýbať slávnostné defilé železničných vozidiel. Na stanicu Alpinka postupne dorazia všetky tri rušne. Medzi nimi aj 130-ročná mašinka Katka, najstaršia a najznámejšia parná lokomotíva detskej úzkorozchodky. Program na stanici Alpinka začne hneď po príchode prvého vlaku, ktorý odchádza z Čermeľa o 09:15. Tradičný zbojnícky prepad vlaku je avizovaný na jazde o 11:15 a o 13:15.  Posledný odchod vláčika na Alpinku je o 15:15.

Zdroj: Košická detská historická železnica

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.