Tip na prázdniny: Bitva Mladějov-Blosdorf 1915

MADĚJOV – Připomenout si hrůzy první světové války i vzpomenout památky padlých na všech frontách mohou návštěvníci během celodenní vojensko-historické akce Mladějov-Blosdorf 1915, která se uskuteční v sobotu 11. srpna 2012. Při odpolední, asi hodinové bojové ukázce za účasti cca 180 účinkujících, obrněné techniky a parního vlaku se spolu střetnou jednotky rakouské a ruské armády.

 

Program

08:45 – 22:00 Provoz úzkorozchodné dráhy
09:00 – 18:00 Celodenní program pro veřejnost – výjevy ze starého mocnářství, ukázky výstroje, výzbroje a výcviku historických vojsk z období první světové války, dobový program na polním nádraží – četnická stanice, vojenský hostinec, polní pošta atd.
10:30 Pietní akt za účasti historických jednotek – doprovází C. a K. vojenská hudba, přehlídka vojsk
15:30 Bojová ukázka z období první světové války za účasti cca 180 účinkujících, obrněné techniky, parního vlaku a v případě příznivého počasí také letectva.
od 17:00 Zábava s hudbou a vojskem

Provoz dráhy

Dovolujeme si Vás upozornit, že kapacita výletních vlaků je omezená. Pro pohodlí a bezpečnost cestujících Mladějovské průmyslové dráhy počet prodávaných jízdenek nepřesahuje počet míst k sezení v soupravě. Zájemcům o svezení úzkorozchodnou dráhou proto doporučujeme přijet již v dřívějších hodinách a nenechávat nákup jízdenek na poslední chvíli; jízdenky na odpolední vlaky před Bitvou bývají každoročně poměrně brzy vyprodány.

Vstupné

Vstupné na akci formou celodenní vstupenky . Jízdenka na výletní vlaky není součástí vstupného (a obráceně).

Vstupné nezvýšené, stejné jako v minulých létech:

celodenní vstupenka dětská do 15 let ….. 50,- kč
celodenní vstupenka dospělá ……………….90,- kč
celodenní vstupenka rodinná 2+2 ……….280,- kč

Pamětníci Světové války ZDARMA. Jízdné na úzkorozchodné dráze se platí zvlášť dle tarifů dráhy na železniční pokladně muzea.

Doprava do Mladějova

Pojedete-li do Mladějova vlastním automobilem, využijte prosím k parkování jedno ze dvou parkovišť, která jsou vybudována u příjezdových komunikací v blízkosti muzea.

Noční jízda

Pokud se chcete vrátit do dob, kdy parní vlaky jezdily i v noci, pokochat se podvečerním výhledem na Jeseníky z Hřebečovského hřbetu, na osvětlená sídla v okolí mladějovské úzkokolejky, nebo se jen tak projet večerní přírodou, která má své nenapodobitelné kouzlo a vůni, navštivte nás ve dnech konání nočních jízd.

Vlaky z Mladějova odjíždějí v podvečer, před soumrakem nebo za soumraku (podle toho, kdy nás navštívíte), a na krajinu se postupně snese tma.

Účastí na noční jízdě nepřijdete ani o prohlídku Průmyslového muzea Mladějov. Ta mimořádně začíná v 19:20 hodin a končí před odjezdem nočního vlaku.

Ve vlacích platí Tarif MPD.

Zdroj: http://www.mladejov1915.cz/Program-pro-navstevniky.html a http://www.mladejov.cz/uvodni-stranka

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.