Tip na prázdniny: Akce vlak – bitva o nádraží Račice nad Trotinou

RAČICE NAD TROTINOU – Silný zážitek, nezapomenutelnou jízdu historickým parním vlakem, atmosféru let dávno minulých a skvělou zábavu, to vše nabízí  “Akce vlak”. Parní mašinka zaveze návštěvníky až na místo, kde se utká Rudá armáda s obsazovacími německými vojsky. Během dne proběhnou dvě bojové ukázky v nichž vystoupí na šest desítek vojáků, historická bojová vozidla a parní lokomotiva s opevněným vagónem. Do Račic nad Trotinou můžete přijet zvláštním parním vlakem, který pojede z Jaroměře přes Hradec Králové a Všestary a po skončení bojů vás odveze i zpět. Akce se uskuteční v sobotu 13. 08. 2011 od 09:00 do 16:00.

Program:

Unikátní akci zažije opuštěné nádraží v Račicích nad Trotinou. „Akce vlak“ na jeden den změní zdejší místo v bojiště Druhé světové války. Tématicky zaměřený den, který se ponese v duchu historických ukázek bojů východní fronty z roku 1941, pořádají Společnost pro revitalizaci místních drah a kluby vojenské historie KVH Brendy a o.s.v.h. Edelweiss Liberec

V době mezi bojovými ukázkami si mohou návštěvníci prohlédnout zákulisí autentického bojiště včetně polního tábořiště s improvizovaným lazaretem, bojové techniky, bunkru anebo nahlédnout ke strojvedoucímu parní lokomotivy. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu nádraží Račice nad Trotinou.

Zvláštní vlak s parní lokomotivou 423.0145 a historickými vozy pojede ráno po trase Jaroměř – Hradec Králové – Hněvčeves – Račice nad Trotinou. Po bojové ukázce odveze návštěvníky zpět do Hradce Králové a odtud přiveze další návštěvníky na odpolední bojovou ukázku. Po druhé bojové ukázce pak opět pojede přes Hradec Králové zpět do Jaroměře. Akce se koná za každého počasí.

Program akce na nádraží Račice nad Trotinou, sobota 13. 8. 2011:

09:41  příjezd parního vlaku od Jaroměře a Hradce Králové
10.00  zahájení akce, poděkování partnerům
10.15 – 10.45  1. bojová ukázka
11.00 – 11.25  prohlídka vojenské výzbroje a parní lokomotivy
11.25  odjezd parního vlaku směr Hněvčeves – Hradec Králové
13.41  příjezd vlaku od Hradce Králové
14.00 – 14.30  2. bojová ukázka
14.30 – 15.25  prohlídka vojenské výzbroje a parní lokomotivy
15.25  odjezd parního vlaku do Hradce Králové a Jaroměře

Jízdní řád:

Zvláštní vlak s parní lokomotivou 423.0145 a historickými vozy pojede ráno po trase Jaroměř – Hradec Králové – Hněvčeves – Račice nad Trotinou. Po bojové ukázce odveze návštěvníky zpět do Hradce Králové a odtud přiveze další návštěvníky na odpolední bojovou ukázku. Po druhé bojové ukázce pak opět pojede přes Hradec Králové zpět do Jaroměře. Občerstvení je zajištěno přímo v areálu nádraží Račice nad Trotinou. Akce se koná za každého počasí.

Cesta tam Sobota 13. 8. 2011 Cesta zpět
Vlak 1 Vlak 3   Parní lokomotiva 423.0145   Vlak 2 Vlak 4
 8:00   odj. Jaroměř příj.    17:21
 8:15     ↓ Smiřice   ↑    17:11
 8:24     ↓ Předměřice nad Labem   ↑    16:53
 8:31   příj. Hradec Králové hl.n. odj.    16:46
 8:50  12:50 odj. Hradec Králové hl.n. příj.  12:20  16:20
 9:00  13:00   ↓ Všestary   ↑  12:11  16:11
 9:05  13:05   ↓ Dlouhé Dvory   ↑  12:00  16:00
 9:11  13:11   ↓ Dohalice   ↑  11:54  15:54
 9:16  13:16   ↓ Sadová   ↑  11:50  15:50
 9:23  13:23   ↓ Hněvčeves   ↑  11:45  15:45
 9:30  13:30   ↓ Hořiněves   ↑  11:37  15:37
 9:41  13:41 příj. Račice nad Trotinou odj.  11:25  15:25

Jízdenky a vstupenky:

Jízdenky na parní vlak a vstupenky na akci si můžete zakoupit u vlaku nebo ve vlaku přímo u průvodčího zvláštného vlaku. Samostatné vstupenky si můžete zakoupit také přímo na nádraží v Račicích nad Trotinou.

Ceník vstupenek:

Ceník vstupenek na akci
Dospělí 50 Kč
Děti od 6 do 15 let 30 Kč

Ceník jízdenek:

Úsek Základní
jednosměrná
Zvýhodněná
jednosměrná
Základní
zpáteční
Zvýhodněná
zpáteční
Jaroměř – Račice nad Trotinou 80 Kč 40 Kč 160 Kč 80 Kč
Smiřice / Předměřice n.L. / Hradec Králové hl.n. – Račice nad Trotinou 60 Kč 30 Kč 120 Kč 60 Kč
Všestary / Hněvčeves / Hořiněves – Račice nad Trotinou 40 Kč 20 Kč 80 Kč 40 Kč
úsekové jízdné mezi dvěma stanicemi 40 Kč 20 Kč 80 Kč 40 Kč

Ke každé jízdence je třeba ještě zakoupit samostatnou vstupenku na akci. Zvýhodněné jízdné platí pro děti ve věku 6–15 let. Přeprava dětí mladších 6 let a kočárků je zdarma. Za přepravu kola zaplatíte 20 Kč/kus. Jízdenky, slevy a jízdní výhody jiných dopravců se neuznávají.

Zdroj: http://www.srmd.cz/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.