Tip na sobotu: 8. ročník Danubia okruhu

Aj v tomto roku sa uskutočnia tradičné preteky historických vozidiel v rámci mestského okruhu v Bratislave. Súčasťou preteku bude aj výstava týchto súťažiacich vozidiel v historickom centre Bratislavy v areály EUROVEA. Štart sa uskutoční z parkoviska pred Miestnym úradom Bratislava – Nové Mesto, Junácka 1 a cieľ bude na parkovisku pred reštauráciou Bastion pub Šancová 112 (objekt tržnice).

Na podujatí organizátor predpokladá účasť 40 dvojčlenných posádok motorových vozidiel a 10 motocyklov s jednočlennou posádkou. Pri výbere motorových vozidiel zúčastnených na podujatí bude kladený dôraz na historickú výnimočnosť dopravných prostriedkov a z hľadiska kvality pretekárov. Zámerom organizátora je okrem samotnej súťaže historických motorových vozidiel aj poskytnutie kultúrneho zážitku spojeného s možnosťou obdivu dielenskej dokonalosti výroby a technologických inovácií pri výrobe týchto technických prostriedkov zo strany predchádzajúcich generácií.

P r o g r a m :

7. septembra 2013 (sobota)

08,00 zraz účastníkov na parkovisku pred Miestnym úradom Bratislava – Nové Mesto, Junácka 1
09,00 štart
09,00 – 1400 presun smer Lehnice – Sása -Trať • COUNTRYCROSS, (www.countrycross.sk),  výstava  vozidiel, súťaže, obed,
15,30 – 17,00 výstava vozidiel v areáli ERUOVEA  (www.eurovea.sk),
17,30 cieľ Bastion pub Šancová 112, (www.bastion.sk),
18,00 vyhodnotenie.

Štartovné: 5,- € na osobu.
Prihlášku si môžete stiahnuť TU.

TRAŤ DANUBIA 2013

ŠTART, Junácka ul. – Vajnorská – Bajkalská – Ružinovská – Vrakuňská cesta – Hradská – Ráztočná, koniec BRATISLAVY – Cesta č.572 – Most pri Bratislave – Studené – Štvrtok na Ostrove – Sása Lehnice moto areál (OBED) – Sása Lehnice – Veľká Paka – Čukarska Pak a- Kralovianky – Šamorín – Hamuliakovo – Kalinkovo – Dunajská Lužná – Rovinka – BRATISLAVA, Ulica Svornosti – Gagarinova – Prievozská – Miletičova – Trnavské mýto – Krížna – Špitálska – Kamenné námestie – Štúrova – Šafárikovo námestie – Pribinová EUROVEA (zastávka) – EUROVEA – Pribinová – Šafárikovo námestie – Vajanského nábrežie – Rázusovo nábrežie – Staromestká – Hodžovo námestie – Štefániková – Spojná – Banskobystrická – Štefaničová – Imricha Karvaša – Radlinského – Račanské mýto – Šancová – Trnavské mýto – Krížna – parkovisko tržnica CIEĽ.

Z histórie podujatia:

Správna rada “Občianskeho združenia MEDZINÁRODNÉ VETERÁN RALLYE DANUBIA OKRUH” na svojich pravidelných zasadnutiach konštatovala, že Bratislava ako hlavné mesto Slovenska s najväčším počtom klubov historických vozidiel a aj s najväčším počtom historických vozidiel všetkých kategórií je iba v pozícii, keď tu začínajú, alebo končia etapy jednotlivých akcií. Na základe tohoto konštatovania bolo správnou radou občianskeho združenia rozhodnuté o započatí tradície prezentácie historických vozidiel len v uliciach Bratislavy ako čisto mestský okruh. Realizovať túto myšlienku sa podujali organizátori Medzinárodná veterán rallye Danubia okruh a Veterán Care Club Bratislava – Rusovce ” . Po dohode s partermi Obchodné centrum DANUBIA a BASTION PUB boli tieto preteky naplánované a aj realizované dňa 6. septembra 2003 pod názvom ” I. ročník Danubia okruh”. Preteky boli organizované tak, aby účastníci jazdili v riadnej cestnej premávke za súčasného dodržiavania pravidiel cestnej premávky s tým, že museli trasu prejsť podľa predom vypracovaného intinerára organizátorom, ktorý obdržali účastníci pretekov na štarte do prvej etapy pretekov.

Slávnostné ukončenie pretekov spojené so slávnostnou večerou bolo uskutočnené v stravovacom zariadení PUB BASTION, kde aj bol každému účastníkovi odovzdaný “účastnícky list” I. ročníka Danubia okruhu.I napriek drobným začiatočníckym nedostatkom I. ročník Danubia okruhu mal priaznivý ohlas u účastníkov i organizátorov a tiež aj u prizerajúcich sa divákov, najmä detí, ktoré mali možnosť povoziť sa na náklady organizátorov v autobuse ŠKODA z roku 1936 a preto bolo rozhodnuté pokračovať v organizovaní i ďalších ročníkov.Organizátori i partneri podujatia prijali rozhodnutie o konaní budúcoročného preteku a tým založili tradíciu konania pretekov historických vozidiel v Bratislave pod názvom ” Danubia okruh”

Reportáž z minulého ročníka si môžete prečítať TU.

Zdroj: http://www.danubiaveteran.eu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.