Tip na prázdniny: 10. mezinárodní nábřeží paromilů

HRADEC KRÁLOVÉ – Zveme Vás na 10. mezinárodní nábřeží paromilů který se uskuteční 25. 08. 2012 na Smetanově a Eliščině nábřeží (mezi Tyršovým mostem a Novákovými garážemi) a v přilehlém parčíku na Náměstí 5. května. Na akci bude množství vystavovatelů z Česka i zahraničí a představí se s celou řadou funkčních parních strojů, jejich věrnými kopiemi ať už zmenšených nebo v originální velikosti. Nebudou chybět ani stabilní motory, lokomobily,dětský kolotoč poháněný párou, dětská železnice,modely parních lokomotiv poháněných párou  a mnoho dalšího.

 

Expozice bude rozčleněna do několika sekcí:

– Levá náplavka Labe bude věnována sekci historii hasičské techniky od ručních  stříkaček přes parní až po současnou výbavu Hasičského záchranného sboru Hradce Králové.
– Pravá náplavka Labe bude zasvěcena sekci modelářské – expozice modelů lodí , parních strojků , samohybů atd.
– Sekce stabilních motorů se objeví na nábřeží řeky Labe proti Novákovým garážím .
– Směrem k Tyršovu mostu bude sekce velkých parních strojů ( lokomobily , parní válce ,…)
– V parčíku před Novákovými garážemi bude zcela nová sekce historických vozidel . Kde nově přivítáme i naše přátelé z Veterán Car Clubu ve Dvoře Králové nad Labem.
– A v areálu parčíku a po jeho obvodu bude sekce modelových železnic ,tato sekce jistě bude největším lákadlem pro dětské návštěvníky nábřeží paromilů.

Samozřejmě nebude ani chybět sekce občerstvení pro všechny návštěvníky expozic.

Vstupné dospělá osoba 30,- Kč dětské 20,- Kč (včetně bezplatného jízdného na dětské železnici KHKPPS atd.. )

Zdroj: http://www.nabreziparomilu.cz/?page_id=20

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.