Tip na prázdniny: „7. ročník Danubia okruh“

BRATISLAVA – V sobotu 1. septembra 2012 sa uskutočnia tradičné preteky historických vozidiel v rámci mestského okruhu v Bratislave. Súčasťou preteku bude aj výstava týchto súťažiacich vozidiel v historickom centre Bratislavy a na Devíne. Štart sa uskutoční z parkoviska pred Miestnym úradom Bratislava – Nové Mesto, Junácka 1 a cieľ bude na parkovisku pred reštauráciou Bastion pub Šancová 112 (objekt tržnice).

Na podujatí organizátor predpokladá účasť 40 dvojčlenných posádok motorových vozidiel a 10 motocyklov s jednočlennou posádkou. Pri výbere motorových vozidiel zúčastnených na podujatí bude kladený dôraz na historickú výnimočnosť dopravných prostriedkov a z hľadiska kvality pretekárov. Zámerom organizátora je okrem samotnej súťaže historických motorových vozidiel aj poskytnutie kultúrneho zážitku spojeného s možnosťou obdivu dielenskej dokonalosti výroby a technologických inovácií pri výrobe týchto technických prostriedkov zo strany predchádzajúcich generácií.

P r o g r a m :

09,00 zraz účastníkov na parkovisku pred Miestnym úradom
Bratislava – Nové Mesto, Junácka 1
10,30 štart
11,00 – 13,00 výstava vozidiel v centre Bratislavy
14,00 – 15,00 výstava vozidiel na Devíne
16,00 vyhodnotenie súťaže Bastion pub Šancová 112

Trasa :

ŠTART– 10.00 – JUNÁCKA – VAJNORSKÁ – BAJKALSKÁ – ZÁHRADNÍCKA – MILETIČOVA – DULOVO NÁMESTIE /tajná prejazdová kontrola/ – PÁRIČKOVA – SVÄTOPLUKOVA – MLYNSKÉ NIVY – DOSTOJEVSKÉHO RAD – VAJANSKÉHO NÁBREŽIE – RIGELEHO ULICA /cez parkovisko hotela/ – RYBNÉ NÁMESTIE /výstava cca 2 hodiny/ – STAROMESTSKÁ – PALISÁDY – MUDROŇOVA – LOVINSKÉHO – PRI HABANSKOM MLYNE – MLYNSKÁ DOLINA – BOTANICKÁ – DEVÍNSKA CESTA – SLOVANSKÉ NÁBREŽIE /zastávka – súťaž – prehliadka hradu/ – MURÁNSKA – KREMEĽSKÁ – DEVÍNSKA CESTA – BOTANICKÁ – NÁBREŽIE GEN. SVOBODU -RÁZUSOVO NÁBREŽIE – VAJANSKÉHO NÁBREŽIE – PRIBINOVA /prejazdová kontrola/ DOSTOJOVSKÉHO RAD – KARADŽIČOVA – LEGIONÁRSKA – BELEHRADSKÁ – ŠANCOVA – KRÍŽNA/BASTION – CIEĽ.

Na stiahnutie:

Mapka + propozície
Prihláška

Z histórie podujatia:

Správna rada “Občianskeho združenia MEDZINÁRODNÉ VETERÁN RALLYE DANUBIA OKRUH” na svojich pravidelných zasadnutiach konštatovala, že Bratislava ako hlavné mesto Slovenska s najväčším počtom klubov historických vozidiel a aj s najväčším počtom historických vozidiel všetkých kategórií je iba v pozícii, keď tu začínajú, alebo končia etapy jednotlivých akcií. Na základe tohoto konštatovania bolo správnou radou občianskeho združenia rozhodnuté o započatí tradície prezentácie historických vozidiel len v uliciach Bratislavy ako čisto mestský okruh. Realizovať túto myšlienku sa podujali organizátori Medzinárodná veterán rallye Danubia okruh a Veterán Care Club Bratislava – Rusovce ” . Po dohode s partermi Obchodné centrum DANUBIA a BASTION PUB boli tieto preteky naplánované a aj realizované dňa 6. septembra 2003 pod názvom ” I. ročník Danubia okruh”. Preteky boli organizované tak, aby účastníci jazdili v riadnej cestnej premávke za súčasného dodržiavania pravidiel cestnej premávky s tým, že museli trasu prejsť podľa predom vypracovaného intinerára organizátorom, ktorý obdržali účastníci pretekov na štarte do prvej etapy pretekov.

Slávnostné ukončenie pretekov spojené so slávnostnou večerou bolo uskutočnené v stravovacom zariadení PUB BASTION, kde aj bol každému účastníkovi odovzdaný “účastnícky list” I. ročníka Danubia okruhu.I napriek drobným začiatočníckym nedostatkom I. ročník Danubia okruhu mal priaznivý ohlas u účastníkov i organizátorov a tiež aj u prizerajúcich sa divákov, najmä detí, ktoré mali možnosť povoziť sa na náklady organizátorov v autobuse ŠKODA z roku 1936 a preto bolo rozhodnuté pokračovať v organizovaní i ďalších ročníkov.Organizátori i partneri podujatia prijali rozhodnutie o konaní budúcoročného preteku a tým založili tradíciu konania pretekov historických vozidiel v Bratislave pod názvom ” Danubia okruh”

Zdroj: http://www.danubiaveteran.eu

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.