Tip na prázdnininy: Cyklovlakom do Banskej Štiavnice

khtZVOLEN, BANSKÁ ŠTIAVNICA – Už zajtra – 8. augusta 2015 bude na trati Zvolen – Banská Štiavnica vypravený mimoriadny cyklovlak v čele s historickým motorovým vozňom M 131.1053 z roku 1948. Vo vlaku bude zaradený historický vozeň typu Z uspôsobený na prepravu bicyklov. Odchod yo Zvolena-osobnej stanice je o 07:30.

 

 

Cestovný poriadok cyklovlaku:
Železničná stanica Príchod Odchod Železničná stanica Príchod Odchod
Zvolen osobná stanica

x

07:30

Banská Štiavnica

x

16:40

Hronská Dúbrava

07:47

08:05

Banský Studenec z

16:45

16:47

Kozelník

08:21

08:26

Banská Belá

16:52

16:54

Banská Belá

08:41

08:46

Kozelník

17:03

17:04

Banský Studenec z

08:53

08:56

Hronská Dúbrava

17:16

17:34

Banská Štiavnica

09:03

x

Zvolen osobná stanica

17:51

x

Počet prepravovaných bicyklov je obmedzený na 24, preto je potrebné si miesto vo vlaku rezervovať cez on-line rezervačný systém na tejto stránke. Po objednávke Vám bude na Váš e-mail doručený objednávkový KÓD, ktorým sa preukážete pri nástupe do vlaku.

Okrem cyklistov je vlak určený samozrejme aj pre peších záujemcov, ktorí budú mocť do vlaku pristúpiť do naplnenia kapacity motorového vozňa bez predchádzajúcej rezervácie.

V Banskej Štiavnici a jej okolí na záujemcov čakajú nielen desiatky kilometrov cyklotrás nádhernou prírodou Štiavnickych vrchov (www.bajkomktajchom.sk), ale aj množstvo prírodných, či historických zaujímavostí, ako napríklad:

blízke tajchy s možnosťou okúpania sa (http://www.banskastiavnica.travel/co-vidiet-2/stiavnicke-tajchy/vylety-kupanie-v-tajchoch/)
historické centrum Banskej Štiavnice zapísané v kultúrnom dedičstve UNESCO (http://www.banskastiavnica.org/aktivity/pamiatky.html)
arborétum Kysihýbel založené v roku 1900 (http://www.nlcsk.sk/nlc_sk/ustavy/lvu/vyskum/olspe/arboretum.aspx)
múzea (http://www.muzeumbs.sk/expozicie/)
turistické trasy (http://www.banskastiavnica.org/sport-relax/turistika.html)

Kým vy prežijete pekný deň v malebnom zákutí Stredného Slovenska, historický vláčik bude čakať na železničnej stanici v Banskej Štiavnici, aby Vás s odchodom o 16:40 mohol odviezť späť do Zvolena.

Cena cestovného lístka:

Druh lístka Jednosmerný Obojsmerný
Dospelý + bicykel

4,- €

6,- €

Dospelý (bez bicykla)

3,- €

5,- €

Deti do 15 rokov majú zľavu 50%

Vo vlaku neplatia preukazy a zľavy iných dopravcov. Cestovné lístky budú predávané priamo vo vlaku. Vo vlaku platí prepravný poriadok ŽSR-MDC. Účasť na vlastnú zodpovednosť, zmena programu vyhradená.

Na stretnutie s Vami sa tešia organizátori:

Klub historickej techniky pri Rušňovom depe Zvolen a Cyklo Adventure Slovakia

Partnermi podujatia sú:
ŽSRZSSK Slovensko a.s.Stredné SlovenskoSlovenská route 66Cestovná agentúra GRAUSTOURTuristické informačné centrum Sliač a VLAKY.NET

KHT Zvolen

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.