Tip na prázdniny: Historickými vozidlami na výstavu Československo (aktualizované)

BRATISLAVA – Slovenské národné múzeum pre Vás v rámci projektu Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava pozýva na mimoriadne jazdy historickej električky, historického trolejbusu a autobusu, ktoré organizuje v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava, a.s. a Klubom priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy počas prázdninových víkendov.

 

 

 

Historická električka ČKD TATRA K2 #317 z roku 1971 bude premávať od 1. júla do 26. augusta 2018 každý víkend od 10:00 do 16:00 v hodinových intervaloch na mimoriadnej linke po trase Národné divadlo – Jesenského – Námestie SNP – Obchodná – Radlinského – Blumentál – Vazovova – Krížna – Americké námestie – Špitálska – Námestie SNP – Kapucínska – nábrežie – Námestie Ľudovíta Štúra – Mostová – Národné divadlo. V čase o 14:00, 15:00 a 16:00 sa uskutočnia lektorované jazdy Klubu priateľov histórie mestskej hromadnej a regionálnej dopravy počas ktorých sa dozviete viac o kľúčových miestach v Bratislave, ktoré formovali históriu Československa. Posledný odchod o 17:00 pôjde ako dojazd do Vozovne Krasňany po trase Národné divadlo – Jesenského – Námestie SNP – Obchodná – Radlinského – Blumentál – Račianske mýto – Račianska – ŽST Vinohrady.

 

SLOVENSKO-ČESKÁ / ČESKO-SLOVENSKÁ VÝSTAVA
Cestovný poriadok historickej električky
plstný v sobotu a v nedeľu od 1. júla do 26. augusta 2018
NÁRODNÉ DIVADLO Každú hodinu od 10:00 do 17:00
Spoj o 17:00 ide k ŽST Vinohrady
Električka zastavuje na všetkých zastávkach na trase.

 

Historický trolejbus Škoda 9TrHT #53 z roku 1981 bude premávať 1. júla a 5. augusta v hodinových intervaloch na mimoriadnej linke H15 po trase Búdková – Palisády – Hrad – Hodžovo námestie – Kollárovo námestie – ulica 29. augusta – Nemocnica svätého Michala a späť.

 

SLOVENSKO-ČESKÁ / ČESKO-SLOVENSKÁ VÝSTAVA
Cestovný poriadok linky H15
premáva len 1. júla a 5. augusta 2018
BÚDKOVÁ Každú hodinu od 09:45 do 16:45
NEMOCNICA SVÄTÉHO MICHALA Každú hodinu od 10:25 do 17:25
Trolejbus zastavuje na všetkých zastávkach na trase.

 

Historický autobus Škoda 706 RTO #23 bude premávať 1. augusta a 1. septembra 2018 na trase Most SNP – nábrežie – Devínska cesta – Hrad Devín – Bratislavský hrad.

 

SLOVENSKO-ČESKÁ / ČESKO-SLOVENSKÁ VÝSTAVA
Cestovný poriadok historického autobusu
premáva len 1.augusta a 1. septembra 2018
MOST SNP 10:00
HRAD DEVÍN 14:00
Autobus zastavuje na všetkých zastávkach na trase.

 

Česko-slovenská výstava / Slovensko-česká výstava

Národní múzeum a Slovenské národné múzeum pripravili k 100. výročiu založenia Československa mimoriadny výstavný projekt mapujúci dejiny spoločného štátu, život jeho obyvateľov vrátane osudových okamihov spoločných dejín. Okrem množstva unikátnych zbierkových predmetov a archívnych dokumentov výstava predstavuje aj mimoriadny súbor zahraničných dokumentov, ktoré ako celok neboli nikdy v Česku ani na Slovensku spoločne vystavené. Výstava bude v septembri presunutá do Prahy.

 

Počas leta premáva aj obľúbená Hudobná električka. Bližšie informácie nájdete TU.

 

Aktualizované 16. júla 2018; 08:00 o premávku historického autobusu.

 

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: Slovenské národné múzeum

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.