Tip na piatok: 100. výročie železničnej trate Zohor – Záhorská Ves

BRATISLAVSKÝ KRAJ – V piatok, 2. decembra 2011 sa z príležitosti 100. výročia železničných tratí Zohor – Záhorská VesZohor – Plavecký Mikuláš, uskutoční jazda historickým parným vlakom 331.037 „Uhranka“. Organizátorom tejto akcie je Bratislavský samosprávny kraj, spoluorganizátorom obec Záhorská Ves.

Jazda s historickým parným vlakom sa uskutoční na trase Bratislava hlavná stanica – Zohor – Záhorská Ves a späť. Odchod vlaku z Bratislavy hlavnej stanice je o 09:00, príchod do Záhorskej Vsi je naplánovaný na 10:45. Späť do Bratislavy sa vlak vydá zo Záhorskej Vsi o  13:55, príchod do Bratislavy hlavnej stanice je o 15:45. Súčasťou jazdy bude aj prezentácia historických dobových fotografií.

Železničné trate Zohor – Plavecký Mikuláš (trať ŽSR č. 112) a Zohor – Záhorská Ves (trať ŽSR č. 113) boli postavené ako súčasť Bratislavskej župnej miestnej železnice a prevádzka na oboch záhorských lokálkach sa začala 15.11.1911. Parné vlaky boli na týchto tratiach nasadzované do sedemdesiatych rokov 20. storočia a okrem iných strojov tu boli nasadzované aj lokomotívy rady 331.0.

Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj
Foto na titulke: Peter Vodička

 

1 Comment

  1. chceli by sme vas upozornit že pri tejto akcií sa objavujú informácie že je len pre pozvaných ani mi nevieme teda či sa do tohoto vlaku dostanete

    toto sa aktuálne uvádza na stranke obce zahorska ves Pri príležitosti 100. výročie Železničnej trate Zohor-Záhorská Ves dňa 02.12.2011 o 10.30 hodine zavítajú k nám zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja s pánom Županom Frešom a z Ministerstva dopravy a Železníc. Prídu k nám historickým parným rušňom. Po uvítaní a po návšteve Uhranského múzea bude v Kultúrnom dome v Záhorskej Vsi pripravený guláš a malé občerstvenie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.