Tip na október: Výstava historických vozidiel v OC Mlyny

NITRA – Obchodné centrum Mlyny a nitriansky klub historických vozidiel Vám po roku opäť prináša unikátne historické vozidlá, ktoré zaparkujú vo vstupnej hale Galérie MLYNY v termíne od 12. do 21. októbra 2012. Páni si určite prídu na svoje medzi exponátmi, ktoré sa v Galérii MLYNY ešte nepredstavili. Aj tentokrát je pripravené jedinečné zoskupenie vozidiel.

Najstarším exponátom pripomínajúcim slávu čias minulých bude 109 – ročný drevený Renault, typ NC z roku 1903. Tento exponát patrí medzi jeden z piatich, ktoré sa na svete zachovali. Súčasný majiteľ tohto krásavca si ho priviezol z juhu Francúzska a vlastnoručná rekonštrukcia mu trvala 2 roky.

Tomuto jedinečnému exempláru budú kontrovať i mladšie stroje, ktoré však svojou krásou nezaostávajú. Zaujímavosťou bude FORD MODEL T z roku 1918, na ktorom jazdili legendárni Laurel a Hardy. Ide o prvé vozidlo s riadením na ľavej strane.

O pár rokov mladší, ale stále honosný, je Citroёn Torpedo vyrobený v roku 1924. Z iného súdku je replika Porsche 550 Spyder, rok výroby 1953. Z tohto typu automobilu bolo vyrobených len 92 kusov prevažne na závodné okruhy. Strieborný šíp, ktorý sa vám predstaví vo svojej celej kráse, sa nezačervená ani pri súčasných modeloch, o to viac, že tento rok si spolu so svojim majiteľom zajazdil preteky 24 hodín Le Mans Classic.

Plne funkčnou sanitkou, ktorú je skutočne možné v prípade potreby aj použiť, bude ŠKODA TUDOR 1101 – SANITKA z roku 1948. Ide o jedinú kompletne vybavenú a úplne zrenovovanú sanitku tohto druhu na Slovensku a v Čechách a s najväčšou pravdepodobnosťou aj vo svete. Svojou jedinečnosťou a kvalitou renovácie žne na zrazoch veteránov jeden úspech za druhým.

Neváhajte a preto a navštívte túto výstavu veteránov aj Vy. Reportáž z minuloročnej výstavy si môžete prečítať TU.

Autor: Patril Špačinský a OC Mlyny
Foto: Archív VE

Komentárov

 1. Hello!

  We are interrested in some of your classic cars. Is it possible to get in touch with the owners of them.

  Or do you have any other sides or contacts to inform me about some classic cars for sales.

  Thank you very much!

  Greetings,

  Johann Drabek

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.