Tip na október: Výlov hradeckého rybníka 2010

vylov2010mKOJETÍN, TOVÁČOV – Kroměřížská dráha, o.s. a České dráhy, a.s. srdečne pozývajú všetkych  na jazdu  historickým červeným motorákom rady M131.1 „Hurvínek“ po lokállke z Kojetína do Tovačova počas víkendu 23. a 24. oktobra 2010. Rovnako ako v minulých rokoch budú jazdiť jesenné vláčiky pri príležitosti konania tradičného Výlovu Hradeckého rybníka v Tovačově, kde na Vás okrem verejného výlovu ryb čaká – ako každoročne – bohatý jarmok, pútavé atrakcie a predaj kaprovitých a dravých druhov rýb (nielen) na vianočný stôl.

Vlaky budu jazdit za každého počasia – pokiaľ bude zima ako v minulom roku, určitě budú  príjemne vykúrené!

Ako ako v rokoch minulých, tak i tento rok sa možu dobré deti tešiť na drobné darčeky od sponzorov akcie, v motoráčku z 50. rokov minulého storočia si vyskúšat cestovanie na drevených laviciach a pozrieť si riadenie pomocou kľuk a pák, ktoré sa dnes už nevidí. Ranný vlak bude vedený až z Kroměříže, posledný vlak do Kroměříže.

Tento rok budú vlaky po prvý krát (a verme že nie naposledy) zastavovať tiež na provizórnej zastávke na prejazde nad rybníkom Jordán v Kojetíně. Pokiaľ zastávku budete chceť využiť, prosíme, buďte opatrní a dbajte na pokyny, ktoré budú na meiste vyyvesené.

Cestovný poriadok:

vylov2010JR

Tarifné podmienky:

– Celá trasa Kojetín – Tovačov nebo opačně: 30,- Kč
– Spiatočné cestovné Kojetín – Tovačov: 50,- Kč
– Kratšie úseky, kažždý medzistaničný úsek: 10,- Kč
– Preprava bicykla, alebo zvieraťa: 20,- Kč

– Deti od 6 do 15 rokov platia polovičné cestovné
– Deti do 6. rokvo jazdia zadarmo, vrátane detského kočíka

Zdroj: http://www.prototypy.cz/tovacovka/
Úprava: Jaroslav Filo

vylov2010m

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.