Tip na október: Tradiční podzimní Motortechna Brno

turbo_imagesBRONO – Ukončite sezónu spolu s veteránmi. Veterán Automoto Club Brno pozýva v sobotu 23. októbra 2010 motoristov, fanúšikov histórie, pamätníkov a zberateľov na brnenské výstavisko na Tradičnú jesennú MotorTechnu Brno. 

Od ôsmej hodiny ráno bude v areáli BVV v okolí pavilónu Z a vnútri pavilónu F prebiehať burza náhradných dielov na historicke vozidlá. Okrem toho bude v palóne F výstava historických vozidiel. Na výstavnej ploche bude prostredníctvom jednotlivých typov priblížená produkcia vozidiel Velorex. Skoré uukončenei tohtoročnej športovej sezóny pripomenú súťažné a závodné automobily s najstarším vozidlom tohto typu – športovým Tudorom po závodníkovi Kamešovi. Kategoriu klasikov zastúpi v expozícií Fiat Topolino v prevedení cabrio a automobil pre početnú rodinu pôvodný Fiat Multipla z Torína. Kapotované motocykly Jawa a automobily v prevedení pree niekdajšiu VB bude vystavovať skupina špecializovaných historikov. Na stánku MotorJournalu bude okrem ponuky niekoľkých knižných noviniek v dopoludňajších hodinách autogramiáda. V priebehu dopoludnia na stánku časopisu Motor Journal bude Jan Lahner podpisovať dvojicu publikácií, ktoré sú rozsahom i obsahom reprezentatívne: históriu cestného motocyklového športu priblíží České silnice 1945 – 1955 a kompletnú históriu šesťdennej motocyklovej súťaže s názvom Šest dnů, které otřásly motocyklovým světem. Reštaurátori z Muzea starých strojů predvedú na priľahlých komunikáciách funkčný parný automobil Locomobile vyrobený v roku 1902. Pestrý sortiment pre zberateľov bude ponúkaný vo vonkajších priestoroch okolo poavilónu.

Zdroj: www.eurooldtimers.com
Úprava: Jaroslav Filo

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.