Tip na október: Slávnostné otvorenie expozície Klubu priateľov železníc Trnavy a okolia

 P3012280.TRNAVA – Klub priateľov železníc Trnavy a okolia pozýva všetkých svojich členov, spolupracovníkov, priaznivcov a záujemcov o železnicu, verejnú hromadnú dopravu, cyklodopravu a turistiku na slávnostné otvorenie expozície zameranej predovšetkým na dopravu v Trnave a okolí, ktoré sa uskutoční 15. októbra 2015 o 13:00 na 4. nástupišti železničnej stanice.

Okrem prezentácie vzniku expozície a výberu exponátov sa odovzdajú do trvalého užívania aj informačné panely umiestnené pozdĺž nástupišťa.

Expozícia KPŽT má za cieľ pripomínať bohatú históriu železničnej dopravy v Trnave a okolí, pričom okrem statických exponátov má ponúkať aj klubové a výstavné priestory pre KPŽT. Jej základ tvorí parný rušeň Orenstein und Koppel z roku 1908, klubový vozeň Daa-k a výstavný vozeň Gbqs, ktoré sú umiestnené na samostatnej (výstavnej) koľaji pri 4. nástupišti železničnej stanice v Trnave. Okolo nich sa postupne inštalujú rôzne iné trojrozmerné predmety, ktoré majú súvis so železničnou dopravouako návestidlá, závory a podobne.

Autor: Jaroslav Filo

Pozvanka_small

 

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.