Tip na október: Rajecká Anča 2016

ŽILINA, RAJEC – Túto jeseň oslávime spoločne už 117 rokov nepretržitej prevádzky na železničnej trati, ktorá spája Žilinu s mestečkom Rajec. Za ten čas sa v Rajeckej doline udialo plné priehrštie všakovakých udalostí a príbehov. Niektoré z nich si môžte pripomenúť v našej súprave motorového vlaku,  o niektorých Vám zasvätene porozpráva kurátor dopravnej expozície Považského Múzea Žilina pán Peter Šimko. Akcia sa koná už tento víkend 8. a 9. októbra 2016.

Túto sezónu postavíme do čela posilnenej trojvozňovej súpravy náš najnovší prírastok do zbierky historických vozidiel – motorový vozeň M152.0160. Počas štyridsaťročnej prevádzky si vyslúžil množstvo prezývok, ako napríklad “orchestrión”, “skleník” či obyčajne “osemstodesina”. Jeho nasadenie bude vlastne aj premiérovým nasadením na tejto trati, nakoľko vozidlá tohto typu sa nikdy nevyskytovali v stave žilinského depa, ktorému prísluší nasadenie hnacích vozidiel na rajeckej štreke. Pri tejto príležitosti si takisto dovoľujeme oznámiť, že v nedeľu prebehne v expozitúre na stanici v Rajeckých Tepliciach aj krst novej publikácie z dielne pána Petra Šimku, historika dopravnej sekcie Považského múzea, ktorá sa bytostne dotýka histórie rajeckej trati. Okrem toho sú pre Vás pripravené aj sprievodné akcie. Všetky podrobnosti ohľadom podujatia sa dočítate na priloženom plagátiku.

Cestovný poriadok

plagat-rajecka-anca-2016a

Cestovné

plagat-rajecka-anca-2016c

Zdroj: Spoločnosť Považskej dráhy Žilina

plagat-rajecka-anca-2016

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.