Tip na október: Rajecká Anča 2014

05 Rajecka Anca v Rajeckych TepliciachŽILINA, RAJEC – Spoločnosť Považskej dráhy Žilina, mesto Žilina a Považské múzeum Žilina Vás pozývajú na jazdu historickým motorovým vlakom na čele s motorovým vozňom M 131.1443 Hurvínek na trati Žilina – Rajec, ktorá sa uskutoční cez víkend 11. a 12. októbra 2014 pri príležitosti 115. výročia tejto trate.

Rajecká Anča ponúka možnosť, ako zažiť spôsob cestovania na železnici pred 60. rokmi. Popritom môžete navštíviť kúpeľné mestečko Rajecké Teplice a pozrieť si v ňom múzeum dopravy, v ktorom na Vás čaká niekoľko zaujímavostí. Hurvínek odíde zo žilinskej železničnej stanice o 09.30 a 13.30 a z Rajca o 11.30 a 15.30.

Hurvínek je motorový vozeň radu M 131.1 typickej červenej farby, má drevené sedadlá a niekoľko desaťročí poslušne pracujúci motor z podniku Tatra Studénka s typickým zvukom i vôňou.

Ak vystúpite v Rajeckých Tepliciach, v Múzeu dopravy na železničnej zastávke bude pre vás pripravená výstava k 115. výročiu železnice Žilina – Rajec, hry pre deti a malé motoristické prekvapenie. Po príchode vlaku bude pripravený interaktívny lektorský výklad a nebude chýbať ukážka parného stroja, funkčné modely a exponáty, ako aj dobové uniformy a cestovné lístky. V neveľkom múzeu môžete vzhliadnuť niekoľko stoviek rôznych exponátov najmä z oblasti železničnej a cestnej dopravy. Ak sa vám nepodarí múzeum navštíviť počas víkendu, môžete tak urobiť ktorýkoľvek iný deň okrem pondelka a to vždy medzi 9-tou a 17-tou hodinou.

Autor: Jaroslav Filo

Rajecka Anca 2014

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.