Tip na október: Nočná jazda retro trolejbusom Škdoa 14 Tr

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava a združenie Dopravní fotoakce Vás pri príležitosti 110. výročia trolejbusovej dopravy v hlavnom meste pozývajú na špeciálnu nočnú fotojazdu retro trolejbusom Škoda 14 Tr #6285 po trolejbusových vozovniach v Bratislave, ktorá sa uskutoční v sobotu 19. októbra 2019.

Počas akcie Vás bude sprevádzať Ľubka Diabolková, ktorá je skutočným slniečkom bratislavskej mestskej hromadnej dopravy a trolejbusmi žije celý svoj život. Pred 11 rokmi začínala ako vodička trolejbusov a postupne sa prepracovala až na ich hlavnú výpravkyňu. Aby však neprišla o kontakt s reálnou prevádzkou, vždy keď má voľný čas, sadá za volant a vozí našich cestujúcich do najstrmších bratislavských kopcov.

Ak uvidíte v uliciach vodičku, ktorá na pozdrav máva všetkým deťom v okolí a usmieva sa od ucha k uchu, je to rozhodne ona. Ťažko by sme hľadali človeka, ktorý svoju prácou miluje tak, ako ona.

Tentokrát Vám so špeciálnym trolejbusom zastaví na rôznych fotozastávkach, takže si budete môcť nafotiť retro vozidlo s najkrajšími dominantami mesta. Akcia je netypická tým, že sa bude konať až večer, keď celé mesto utíchne a všade budú svietiť svetielka.

Štart retro trolejbusu označeného nápisom „Máme spoločný cieľ“ je naplánovaný o 18:00 na Hlavnej stanici. Trolejbusom sa odveziete do Vozovne Trnávka, kde Vás čaká prehliadka a následne sa vydáte na opačný koniec mesta do Vozovne Hroboňova. Koniec akcie bude okolo 22:30. Po trase sa bude dať samozrejme vystúpiť.

„Aj takto netypicky sa snažíme poukázať na významné výročie bratislavských trolejbusov. Na všetkých fanúšikov dopravy sa veľmi tešíme a keďže očakávame, že prídu ľudia z celého Slovenska i Čiech, trasu trolejbusu sme naplánovali tak, aby sme im ukázali čo najviac z trolejbusovej Bratislavy. Zavítame do oboch vozovní, pôjdeme okolo Bratislavského hradu i Prezidentského paláca a pozrieme sa aj na Kolibu, z ktorej je najkrajší výhľad na celé mesto. V prípade veľkého záujmu budeme zvažovať možnosť vypravenia viacerých trolejbusov,“ hovorí koordinátor PR a marketingu dopravného podniku a náš spolupracovník Martin Žarnovický.

Upozorňujeme, že počet miest je obmedzený kapacitou vozidla, a preto sa je potrebné včas zaregistrovať. Cena retro jazdy je symbolické 1 € . Žiadosti o rezervácie posielajte do soboty 12. októbra 2019 e-mailom na dopravnifotoakce@email.cz. Do predmetu správy uveďte „Bratislava110“. Napíšte aj Vaše meno a priezvisko, prípadne aj mená ľudí, ktorí sa s Vami zúčastnia.

Ďalšie informácie o akcií nájdete TU.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava, a.s.
Foto: Peter Greguš

Pridajte prvý komentár

Komentáre

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.