Tip na október: Mimoriadnym vlakom na Výlov hradeckého rybníka v Továčove

TOVÁĆOV –  Cez víkend 21. a 22. októbra 2017 sa opäť vydajú mimoriadne vlaky spoločnosti Railway Capital a.s na regionálnu trať do Továčova, s ktorými sa v sobotu 21. októbra 2017 môžete odviesť na tradičný výlov Hradeckého rybníka. Mimoriadne vlaky budú vedené motorovou lokomotívou 749.254 “Berta” brnenského Klubu priateľov koľajových vozidiel, prípadne lokomotívou 748.538 “Rumun”. Súpravu vlaku bude tvoriť dvojica vozňov Bmx Českých dráh. Posledný nedeľný spoj do Tovačova zabezpečí motorový vozeň M240.0113″Singrovka”.

Pokiaľ sa Vám nebude chcieť navštíviť rušné slávnosti výlovu najväčšieho z tovačovských rybníkov, môžete napríklad navštíviť tovačovský zámok (otvorený od 10:00 do 17:00), na ktorého prehliadku získate po predložení cestovného lístka z vlaku na pokladni zámku polovičnú zľavu na vstupnom.

V rámci mimoriadnych jázd na výlov Hradeckého rybníka sa v sobotu 21. októbra 2017 v priestoroch školského klubu na ZŠ Tovačov (bočný vchod od kostola svätého Václava) uskutoční projekcia nového „zakázaného“ dokumentárneho filmu ZÁHADA LOKÁLEK, kde si „zahrala“ aj tovačovská trať! Začiatky 90-minútovej projekcie sú o 12:00 a 16:30. Vstupné je dobrovolné!

Po skončení premietanie bude o 18:00 v školskom klube nasledovať diskusia o možnom obnovení pravidelného vlakového spojenia do Tovačova, ktorá je prístupná širokej verejnosti bez nutností účasti na nostalgickej jazde, či premietaní dokumentárneho filmu.

 

Cestovný poriadok:

 

Cestovné:

jednosmerné cestovné – základné: 30,- Kč
 jednosmerné cestovné – zľavnené: 20,- Kč
 spiatočné cestovné – základné: 50,- Kč
 spiatočné cestovné – zľavnené: 30,- Kč
 jednosmerné úsekové cestovné do nasledujúcej zastávky: 10,- Kč
 jednosmerné úsekové cestovné cez 1 zastávku – základné: 20,- Kč
 jednosmerné úsekové cestovné cez 1 zastávku – zľavnené: 10,- Kč
 preprava bicyklov a zvierat: 30,- Kč
 Deti do 6 rokov. zdarma vrátane detských kočíkov
 Zľavnené cestovné platí pre deti od 6 do 15 rokov.
 Cestovné lístky si zakúpiť u vlaku.

 

Autor: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.