Tip na október: Historickým vlakom na miesto prvého štartu najstaršieho maratónu v Európe a Noc svetiel na KDHŽ

P1420461KOŠICE – Klub historických koľajových vozidiel a Občianské združenie Detská železnica Košice Vás pozývajú začiatkom októbra na dve zaujímavé železničné podujatia, konajúce sa v predvečer Medzinárodného maratónu mieru, najstaršieho maratónu v Európe, 3. októbra 2015. Prvým je výlet historickou súpravou motorových vozňov „Hurvínkov“ Klubu historických koľajových vozidiel do Turne nad Bodvou, odkiaľ v roku 1924 viedla prvá trasa dnešného Medzinárodného maratónu mieru. Druhým je už tradičná Noc svetiel na Košickej detskej historickej železnici konajúca sa paralelne s Bielou nocou.

 

MARATÓNSKY VLAK DO TURNE NAD BODVOU

– vyrazí zo stanice Košice9:00.

Tešiť sa môžete okrem jazdy historického motorového vlaku do miest, kam onedlho prestanú premávať osobné vlaky (terajší pravidelný vlakový spoj z Košíc do Turne nad Bodvou sa skráti po Moldavu nad Bodvou) aj na výstavu so železničiarskou tématikou, symbolický štart veteránov Medzinárodného Maratónu mieru a nebude chýbať ani stretnutie na mieste prvého štartu MMM. Kto bude chcieť, môže vyjsť na Turnianský hrad, alebo si spraviť vlastný program.

Lístky a miesto vo vlaku si zarezervujte už dnes a to prostrednítvom:

e-mailu: rezervaciekhkv@gmail.com

-alebo cez prihlasovací formulár na stránke KHKV.

Cestovné (spiatočné):

Dospelí (16 rokov a viac): 6 €

Dôchodca: 4 €

Dieťa (3-15 rokov): 3 €

Rodinný lístok (rodičia + deti): 15 €

cp_turna2015

Tešia sa na vás motoráky Magda, Ľubka a „Motorka“.

Kopie - turna_2015

 

NOC SVETIEL NA KOŠICKEJ DETSKEJ HISTORICKEJ ŽELEZNICI

-rozžiari stanicu v Čermeli od 19:00 do polnoci.

Detská železnica Košice a Železničná spoločnosť Slovensko pripravili na sobotu 3. októbra noc plnú svetiel, hudby, iskier, pary a tanca. Každú hodinu čermeľským údolím prejde špeciálny nočný vlak. Nabitý program „Noci  svetiel so Železničnou spoločnosťou Slovensko“, ktorá sa bude konať paralelne s Bielou nocou, začne o 19:00 a potrvá do polnoci.

Čakajú vás:

-Svetelná a laserová show,

-Hudobný mix DJ

-Ohňový tanec víl

-Klauniáda „nielen“ pre deti

-Jazda parnej lokomotívy

-Horiaci hrad

-Vrhanie iskier

Doprava do Čermeľa bude zabezpečená bezplatným prípojným autobusom, ktorý bude premávať každú hodinu z Námestia Maratónu mieru od 18:45 do 23:45. Späť do mesta sa vráti po príchode vláčika do Čermeľa.

Kopie - noc_svetiel_2015

 

Text: Tomáš „Sergej“Halža

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.