Tip na október: Gemerský expres IV., alebo rozlúčka s nostalgickou sezónou

M 131 MagdaKOŠICE, GOMBASECKÁ JASKYŇA, POEŠIVEC – Po bohatej ponuke historických jázd v rámci železničnej nostalgie 2010 sa s cestujúcimi chce pomaly rozlúčiť aj Klub historických koľajových vozidiel z Košíc. Mimoriadne úspešný a jazdami nabitý rok vyvrcholí jazdou z Košíc do Slavca, kde si prezriete Gombaseckú jaskyňu, opečiete slaninku, či klobásku a potom vyrazíte do Rožňavy. Tam si opäť na chvíľu odskočíte aj na zabudnutú trať č. 167 (Rožňava – Dobšiná). Cestujúci sa odvezú na zastávku Rožňava – mesto a v rámci nasledujúcich dvoch kyvadlových jázd prevezie vlak všetky deti a záujemcov z Rožňavy na na trati do Betliara a späť!

Program:

Starý motorák M.131.1125 odíde z Košickej hlavnej stanice už v tradičnom čase 8:05 hod. Cestujúcich vezmeme aj z Moldavy n. Bodvou a Rožňavy.
Do stanice Slavec jaskyňa dorazíme o 9:35 hod. Odtiaľ sa chodníkom vyberieme do Gombaseckej jaskyne, ktorej návšteva je započítaná v cene lístka.

Po prehliadke bude k dispozícii ohnisko, prineste si teda niečo na opekanie.
Zo stanice Slavec jaskyňa odchádza vlak presne o 12:30 hod do Rožňavy. Po krátkom pobyte na hlavnej stanici sa vydáte po zabudnutej trati až na zastávku Rožňava mesto. Tam cestujúci vystúpia a peši vyrazia do starobylého baníckeho centra Gemera. Otvorené by mali byť historické pamiatky aj miestne reštaurácie. Vlak do Košíc zo zastávky Rožňava – mesto odíde o 15:41.

Historický vlak odvezie aj Rožňavčanov

Ešte pred odchodom do Košíc urobí KHKV radosť aj Rožňavčanom. Keďže v tomto roku bol KHVKV na trati č. 167 už trikrát, rád by sme istý dlh splatil aj obyvateľom starobylého baníckeho mesta. V prípade záujmu povozí malých aj veľkých zvedavcov, či milovníkov železníc.

Zo zastávky Rožňava – mesto preto bude kyvadlovo premávať do Betliara a na hlavnú rožňavskú stanicu, pričom bude zastavovať aj na zastávke Rožňava predmestie.

Srdečne pozývame všetkých, ktorí sa radi prevezú historickým motorákom z roku 1949, na drevených laviciach III. triedy. Cestovný poriadok a ceny lístkov sú uvedené nižšie.

Rezervujte si miesta už teraz!
Veríme, že Vás jazda zaujme, pretože zviesť sa po trati z Rožňavy do Betliara „osobákom“ dnes už nie je možné. Naposledy tadiaľto premávali osobné vlaky pred siedmimi rokmi. Či sa KHKV takéto jazdy podarí zorganizovať aj na budúci rok, záleží aj na vašom záujme a ochote podporiť ich klub.
Organizátori sa tešia na Vás!

Miesta si rezervujte mailom na adrese khkv@khkv.sk

Cestovný poriadok Gemerského expresu IV.:

Cesta tam: Košice – Slavec jaskyňa – Rožňava – mesto 

Košice: 08: 05
Moldava n.Bodvou: 08: 44
Rožňava: 09: 26
Slavec jaskyňa: 09:35 – 12:30

Kyvadlová jazda Rožňava – Betliar a späť

Rožňava: 12.42,13:45
Rožňava – predmestie:  12.44, 13:48
Rožňava – mesto: 12.52, 13:51
Betliar: 13.01 – 13.15, 14:00 – 15:30
Rožňava mesto: 13.25, 15:41
Rožňava – predmestie: 13.27  –
Rožňava: 13.30 – 13.45, 16:01 (odchod do Košíc

Cestovné Košice – Slavec jaskyňa – Rožňava:

jednosmerný lístok: 6,- EUR dospelí / 3 EUR deti
obojsmerný lístok: 9,- EUR dospelí / 4 EUR deti
rodinný lístok: 25,- EUR

Cestovné kyvadlové jazdy: Rožňava – Betliar a späť: 1,-EUR / 0,50 EUR deti
Cestujúci s platným obojsmerným lístkom majú kyvadlovú jazdu v cene.

POZOR!!! Jazdi aj na sv. Mikuláša 4. decembra
Aj keď sa so touto jazdou KHKV lúči so sezónou, v roku 2010 ešte tradične odvezie aj 2 mikulášske vlaky z Košíc do Prešova a späť. Vo vlaku bude balíčky pre dobré deti rozdávať naozajstný Mikuláš a keďže miest je iba obmedzený počet, rezervujte si cestovné a balíček už teraz.

Zdroj: KHKV RD Haniská pri Košiciach
Úprava: Jaroslav Filo

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.