Tip na október: Dlhá noc múzeí na Semmeringu

VIEDEŇ, MÜRZZUSCHLAG – Aj tento rok sa v rámci obľúbenej rakúskej Dlhej noci múzeí môžete vydať na neobyčajnú jazdu nostalgickým vlakom zo 70. rokov minulého storočia vedeným elektrickou lokomotívou za krásami Semmeringu. Už budúcu sobotu 5. októbra 2019 na Vás čaká cca 2,5 hodinová jazda po prvej európskej horskej železnici s rozchodom 1 435 mm, prehliadka železničného múzea Južnej dráhy pri železničnej stanici v Mürzzuschalgu a jazda historickou električkou z roku 1926 na Höllentalbahn.

Mimoriadny vlak odchádza zo železničnej stanice Viedeň Heiligenstadt o 15:25 a prvou významnejšou zastávkou na trase je železničná stanica Payerbach-Reichenau, kde vlak dorazí o 17:20. Tu je možné prestúpiť na historickú električku lokálnej úzkorozchodnej trate Payerbach – Reichenau – Hirschwang, alebo o 5 minút neskôr pokračovať v jazde až do Mürzzuschalgu, kde nostalgická súprava dorazí o 18:03.

V Múzeu Južnej železnice je pre Vás okrem prehliadky stálych expozícií pripravený aj zaujímavý sprievodný program približujúci 175. výročie horskej železnice Semmeringbahn.

• 18:00 – 24:00 Premietanie filmovej prezentácie Vo vlaku času; každých 30 minút
• 18:30 a 21:30
 Prehliadka železničnej stanice so sprievodcom
• 19:30 – Múzejný vzdelávací program pre deti od 6 do 10 rokov na tému Ako by mala vyzerať nová železničná stanica
• 20:00 – 22:00 Music Act with RAX – saxafonista Karl Heinz Bless a gitarista Eric Lary Vás pobavia klasikou z jazzu a popu.

Okrem spomínaného železničného múzea môžete navštíviť aj ďalšie inštitúcie zapojené do Dlhej noci múzeí ako Brahmsovo múzeum, či Kunsthaus muerz, alebo si spraviť individuálny program.

O 20:48 sa historický vlak vydá späť do stanice Payerbach-Reichenau, kde bude zabezpečený prestup na historickú električku do Hirschwangu. V koncovej stanici je pre Vás pripravená prehliadka depa a pri jazde do Payerbachu môžete absolvovať prehliadku meniarne na železničnej stanici Reichenau. V údolnej stanici železničky si navyše okrem suvenírov môžete zakúpiť aj občerstvenie.

Pre úplnosť doplníme, že prehliadka depa v koncovej stanici Hirschwang sa koná každú hodinu od 18:11 do 00:11 a prehliadka meniarne na stanici Reichenau pri každej jazde električkou do Payerbachu. Pokiaľ by ste na železničku prišli individuálne, na jazdu Vám stačí regionálny lístok v hodnote 6,- €.

Po príchode historickej električky do Paayerbachu, o 23:52 pokračuje mimoriadny vlak späť do Viedne, kde dorazí o 01:23.

V súprave vlaku je radený aj reštauračný vozeň. Cestovné v hodnote 15,- € pre dospelých a 12,- € pre študentov, seniorov, ľudí so zdravotným postihnutím, brancov a členov klubu Ö1 zahŕňa spiatočnú jazdu vlakom, jazdu historickou električkou na Höllentalbahn a vstup do všetkých inštitúcií zapojených do Dlhej noci múzeí. Cestovný lístok nie je možné rezervovať. Zakúpiť si ho môžete u sprievodcu vo vlaku a vo všetkých inštitúciách zapojených do tejto akcie.

Autor: Jaroslav Filo
Foto: nostalgiezug.at

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.