Tip na november: Parním vlakem přes Most inteligence

ČESKÁ REPUBLIKA – O tomto víkendu vyjede celkem 6x parní lokomotiva 213.902. Po parních jízdách v únoru a dubnu, které se konaly na trati Pražského Semmeringu, byly pro blížící se konec roku zvoleny nové trasy. Parní vlaky budou odjíždět opět z nádraží Praha-Smíchov. První a poslední spoj každý den pojede do Prahy Radotína, odkud po objetí soupravy odjede přes Most inteligence do Krče a dále přes Vršovice a Vyšehrad zpět na Smíchov. Úseky z Radotína do Krče a z Vršovic na Vyšehrad nejsou pojížděny pravidelnými osobními vlaky. Prostřední spoj zamíří přes Prokopské údolí do stanice Praha-Řeporyje a zpět.

Ve vlacích bude řazen služební vůz řady Dsd, ve kterém lze přepravovat větší počet dětských kočárků a také barový vůz Pivák s točeným pivem Svijany. Jízdenky budou k zakoupení před odjezdem vlaku u vlakového doprovodu a také ve vlaku během jízdy. Do vlaků nelze rezervovat místa k sezení.

Základní jízdné je stanoveno na 100 Kč, poloviční na 50,- Kč. Děti do výšky 1 m přepravíme zdarma. Cestující obdrží jako jízdní doklad kartonovou jízdenku (tzv.Edmondsonova jízdenka).

Odjezdy z Prahy Smíchova na okružní jízdy přes Most inteligence v 09:25 a 15:55.

Odjezdy z Prahy Smíchova do Řeporyj vždy ve 12.30.

Autor: Výtopna Zlíchov

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.