Tip na november: Sviatočné jazdy s historickou električkou v Liberci

LIBEREC – Pozývame Vás na sviatočné jazdy historickou električkou #78 “Bovera” z roku 1929, ktoré sa uskutočnia v piatok 17. nvembra 2017 cca od 12:30 do 18:00 na trase linky č. 1 Viadukt – Fügnerova – Lidové Sady-ZOO a späť. Prvý a posledný spoj začína, resp. končí na zastávke Rybníček.

 

 

 

 

Historická električka”Bovera” #78 sa využíva pri mimoriadnych jazdách pre verejnosť. Vyrobená bola v roku 1929 pražskou firmou Ringhoffer a dodaná bola v rámci osemnásť kusovej série do Ústí nad Labem pre novootvorené trate do Chabařovic a na Klíši. Vo svojej dobe sa jednalo o veľmi moderné vozidlo s komfortne riešením interiérom. V bežnej premávke jazdila s cestujúcimi až do roku 1965, kedy bola prestavaná na pracovné vozidlo a slúžila ako brúsič koľají. V roku 1969, rok pred likvidáciu električiek v Ústí nad Labem, bola premiestnená do Liberca. V roku 1987 bola prvý krát vystavená pri príležitosti 90. výročia libereckých električiek a následne sa začalo s jej rozsiahlou rekonštrukciou. Pri oprave bola uvedená do stavu reprezentujúceho obdobie po druhej svetovej vojne a od roku 2001 je znovu v prevádzkyschopnom stave.

Posledná jazda historických električiek v roku 2017 je naplánovaná  na nedeľu 31. decembra 2017. Do premávky bude nasadená historická električka ČKD Tatra T3M #8106 z toku 1973.

 

Autor: Patrik Špačinský

Buďte prví komentujúci

Pridať komentár

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.