Tip na november: Retrooslavy 17. novembra v Dojči

_DSC5273DOJČ – Pozývame  Vás na retrooslavy „Nežnej revolúcie“, ktoré sa uskutočnia už zajtra, 17. novembra 2016, o 13:00 na námestí tejto malej záhoráckej obce. Čaká na Vás vystúpenie hudobnej skupiny, ukážka zásahu pohraničnej stráže ČSSR, vystúpenie priamych účastníkov udalostí 17. novembra 89, zásah príslušníkov Pohotovostného útvaru Verejnej bezpečnosti, sviečkový pochod, vystúpenie politológov a pár faktov od zástupcov Ústavu pamäti národa. Občerstvenie bude zabezpečené.

Prichádza 27. výročie 17. novembra 1989 – nežnej revolúcie. Toto výročie si chceme pripomenúť  v obci Dojč už po šiesty raz. Po páde socializmu v roku 1989, kde sme si vybojovali slobodu, takú akú máme. Všetci dobre vieme, že už po roku 1989 sa zhoršovali vzťahy politikov, ktorých sme si vo voľbách zvolili. Naše národné hospodárstvo sa rozpredalo západným spoločnostiam a zvyšok si rozdelili politici tejto krajiny. Stávame sa otrokmi západných mocností vo vlastnej krajine. Západné spoločnosti nemusia platiť dane, lebo majú daňové prázdniny. Ľudia, ktorí pracujú a vytvárajú hodnoty sú vo vlastnej krajine diskriminovaní. Dôchodcovia, ktorí celý život pracovali, majú menší dôchodok ako je podpora migrantov EU. Mladí ľudia nám utekajú na západ za prácou, aby mohli uživiť vlastné rodiny. Toto tolerujú niektorí politici a nemajú záujem to  riešiť. Aj takto si chceme pripomenúť 17. novenber 2016,“ hovorí Stanislav Skala, jeden z organizátorov.

Autor: Jaroslav Filo

dojc-2016

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.