Tip na november: Orange Empire Railway Museum

PERRIS, JUŽNÁ KALIFORMIA – Orange empiere Railway Museum sa snaží zachovať a zobrazovať artefakty a dokumenty priemyslu železničnej dopravy s cieľom vzdelávať verejnosť v oblasti technológie, histórie a vplyvu odvetvia železničnej dopravy na Západe -konkrétne južnej Kalifornii.

Mávštevníci múzea tu môžu riadiť historické vlaky a trolejbusy, ktoré dotvárajú čaro tejto časti Kaliformie. Múzeálna železnica premáva počas víkendov a väčších sviatkov od 11:00 do 17:00, ako aj počas víkendov vrámci komerčných a iných špecifických podujatí. Samotné múzeum je otvorené denne od 09:00 do 17:00 s výnimkou dňa vďalivzdania a Vianoc, múzeum shop môžete navštíviť od 09:30 do 16:30.Počas bežných víkendov jazdia v múzeu dve historické električky premávajúce na pol-míle dlhej duálnej koľajovej slučke. Ďalší vlak premáva na 1,5 míle dlhej normálnorozchodnej hlavnej trati. Severný koniec múzea je vúsčasnosti na 7. ulici (7zh Street). Pri určitých určitých špeciálnych akciách vlaky jazdia až do historického Perris Depot (z roku 1892) na 4. ulici (4th Street). Plány do budúcnosti hovoria o predĺžení pravideľných vlakov až na 4. ulicu k novej Metrolink station a novému tranzitnému centru. 

Okrem električiek na koľajovej slučke, Pacifická medzimestská alebo mestská električka premáva počas vybraných víkendov na hlavnej trati. Historický vlak je zložený nákladných, alebo moderných vozňov. Na koľajovej slučke môžete vzhliadnuť nie len prvú Los Angelskú električku, ako aj modernejšiu električku PCC koncepcie. Okem toho sa môžete odviesť aj na jednom z dvoch služobných vozňov, alebo na otvorenom nákladnom vlaku.

Parná lokomotíva jazdí každý tretí víkend v mesiaci od septembra do mája (teda okrem leta), ako aj počas špeciálnych akcií a hlavných prázdnin.Múzeum však negarentuje premávku konkrétneho veteránu v ten ktorý deň.  Zároveň však upozorňuje, že nniektoré veterány nepremávajú za dáždivého počaia.

Zatiaľ čo parkovisko a vstup do múzea, jazda historickými vozidlami už nie je zadarmo. Dospelá osoba zaplatí za jazdu 12 $, deti od 5 do 11 rokov 8 $. Nároko na bezplatnú jazdu majú deti do 5 rokov.  Neopakovateľnú jazdu veteránmi si však môžete vychutnať aj pri komernčných jazdách.

Podujatia v roku 2011:

Day Out with Thomas
Kto z vás by nepoznal Tomáša, tendrovú lokomotívu Thomas Tank Engine  z detského seriálu  Thomas & Friends (Tomáš a priatelia / Lokomotíva Tomáš). Počas 25-minútovej jazdy na lokomotíve Tomáš v skutočnej veľkosti sa budete môcť stretnúť a odfotiť s riaditeľom železnice sirom Topham Hattom. vypočuť si živú hudbu a zaujímavé príbehy, pozrieť si zaujímavé videá, stavať veľkú železnicu a oveľa viac. Akcia sa uskutoční 5., 6., 11., 12. a 13. novembra.

Santa vlak
V dňoch 3., 4., 10. a 11. decembra sa budte môcť odviesť spolu so Santa Clausom. Zábavu pre celú rodinu, občerstvenie, darčeky a sviatok hudby si budete môcť vychutnať od 11:00 do 16:00.

Okrem bežných akcií sa s nostalgickými vozidlami koľajovej dorpavy môžete odviesť aj pri komerčných jazdách. Tie sa organizujú v utorok, štvrtok a piatok medzi 9-tou a 13-tou hodinou a sú ideálne nie len pre dospelých, ale aj školské skupiny

Školské skupiny: 5,00 $ na študenta (na strednej škole), minimálny poplatok je 150.00 $ (30 študentov). 

Skupiny dospelých: 7,00 $ za dospelého, 5,00 $ za dieťa mladšie ako 12 rokov. Minimálny poplatok je 210 $ (30 dospelých).

Železničné múzeum má na svojom webe aj množstvo zaujímavých videí, ktoré si môžete pozrieť TU.

Ďalšie informácie o mimoriadných jazdách môžete najsť TU.

Múzeum nájdete na adrese OERM, 2201 S. „A“ St., Perris CA 92570.

Autor: Jaroslav Filo
Zdroj: http://www.oerm.org/index.htm, kde nájdte aj ďalšie zaujímavé informácie.

 Videozóna:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.