Tip na november: Mikulášsky expres na trati Košice-Prešov

Ešči pošľedne foto s anďelami a idzeme!

KOŠICE – Aj keď sa neradi pripájame k „tradičnému“ predčasnému predvianočnému ošiaľu, ako jeden z členov našej redakcie nazýva bombardovanie vianočnými reklamami už od októbra, predsa tu máme jednu tak trochu už vianočnú novinku, ktorá sa koná koncom novembra.

Už po siedmykrát nadšenci železničnej histórie z Klubu historických koľajových vozidiel pripravili pre malých aj veľkých milovníkov železníc jazdu tradičným Mikulášskym expresom z Košíc do Prešova súpravou historických motorových vozňov „Hurvínkov“. Magda a Ľubka spolu s prívešákom, samozrejme vykúrené, vyrazia  na trať v predstihu, už v sobotu 28. novembra a trasu Košice – Prešov absolvujú celkom šesťkrát – trikrát tam a trikrát späť.

Ako minulý rok, ani tento rok nebude deťom robiť spoločnosť nik iný ako Mikuláš s anjelmi, pričom pozor, (najmä tí, čo neposlúchali), chýbať nebude ani čert! Zvedavé deti sa okrem na Mikuláša a jeho pomocníkov, ktorí budú rozdávať balíčky počas jazdy, môžu tešiť aj na návštevu u uja výpravcu v Prešove, teda tam, kam cestujúci bežne nemôžu. Na konečných staniciach tiež bude možnosť odfotiť sa s Mikulášom, anjelmi i čertom a nebude chýbať ani spoločná fotografia.

Tí, ktorí sa chcú nejakú chvíľku zdržať v Prešove, resp. v Košiciach, môžu svoj čas využiť okrem iného aj na nákup darčekov pod stromček 🙂

Nakoľko je o mikulášske jazdy každoročne veľký záujem, historickú súpravu troch červených vozňov, známych ako „Hurvínek“, aj v tomto roku posilní ďalší motorový vozeň radu 810 (po starom M152.0) zvaný „Krabica“, ktorý vlastní Detská železnica a premiéru mal minulý rok práve na Mikulášskom exprese. „Na Slovensku jazdí takýchto 810-tok už iba niekoľko a aj tie majú svoje dni na železnici zrátané. Čiastočne zrekonštruovaný vozeň zvýši pohodlie cestujúcich i kapacitu vlaku,“ uviedol Ľubomír Lehotský, riaditeľ OZ Detská železnica Košice.

Ak teda máte chuť vychutnať si nevšednú jazdu historickým motoráčikom na východe Slovenska alebo náhodou neviete, čo (lepšie povedané, kam) s deťmi, neváhajte a rezervujte si miestenky a mikulášske balíčky pre deti! Počet miest je obmedzený, tak sa poponáhľajte!

Miesto vo vlaku si môžete rezervovať na e-maili rezervaciekhkv@gmail.com, prípadne cez formulár na stránke klubu www.khkv.sk. V prípade rezervácie cez e-mail stačí uviesť meno a priezvisko, počet miest a čas odchodu vlaku.

Rezervácie treba nahlásiť a mikulášske balíčky uhradiť najneskôr do 20. novembra!

Rezervácia lístkov je bezplatná a cestovné sa platí priamo vo vlaku. Platnosť rezervácie končí 15 minút pred odchodom vlaku, po tomto termíne nebude rezervácia akceptovaná, do vlaku sa však dostanete – na státie. Organizátor si vyhradzuje právo na obmedzený počet rezervácii.

Cestovné:

 

Jednosmerný Spiatočný
Dospelí 6,- € 8,- €
Deti (3 – 15 r., do 3 r. zadarmo) 3,- € 5,- €
Rodinný 22,- €

 

Bohatý Mikulášsky balíček: 6,- €

Balíček bude okrem sladkostí obsahovať aj železničné prekvapenie 😉

Výťažok z cestovného bude použitý na opravu parného rušňa 434.2338 („Štvorkolák“) !

 

Cestovný poriadok:

cp_mikulas_2015

 Klub historických koľajových vozidiel sa ako jediný klub svojho druhu v Košickom kraji, venuje záchrane a obnove železničnej histórie. Pravidelne organizuje výlety historickými motorákmi po zrušených a zabudnutých tratiach Slovenska.

mikulas_2015_ maly

Text: Tomáš „Sergej“ Halža

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.