Tip na november: Krst nového albumu skupiny Iné Kafe v Boeingu 737 AirExplore

BRATISLAVA – Vo štvrtok, dňa 24.11.2011 sa uskutoční krst nového CD skupiny Iné Kafe s názvom Právo na šťastie. Krst albumu prebehne spôsobom, ktorý doposiaľ na Slovensku nemal obdobu. Album bude pokrstený nad Tatrami vo výške 6 400 metrov nad morom na palube lietadla Boeing 737, ktoré bude pilotovať osobne spevák kapely Vratko Rohoň!

Cestujúcimi tohto výnimočného a famózneho letu budú okrem členov kapely a palubného personálu aj zástupcovia novinárskej obce (pozostávajúcej približne zo 72 novinárov a fotografov). Tí budú tvoriť prvú polovicu cestujúcich. Druhú polovicu cestujúcich budú tvoriť fanúšikovia Inekafe. Až 72 z nich si totiž bude môcť zakúpiť špeciálnu letenku v cene 89,- € na tento krst cez stránku kapely www.inekafe.sk od piatku 4. novembra. Spolu s letenkou zároveň dostanú aj inštrukcie, časový harmonogram a rôzne zaujímavosti týkajúce sa celej tejto parády.

Lietadlo typu Boeing 737-300 reg. OM-BEX slovenskej charterovej leteckej spoločnosti AirExplore, v ktorej je Vratko zamestnancom, sa spolu so 144 cestujúcimi na palube (plná vyťaženosť) a vzletovou hmotnosťou 52.000 kg odlepí zo vzletovej a pristávacej dráhy letiska M. R. Štefánika v Bratislave približne o 14:00 hod. a naberie kurz smer Tatry. Započne tak svoju naplánovanú trať Bratislava – Nitra – Sliač – Poprad – Sliač – Nitra – Bratislava. Pred dosiahnutím polohy rádionavigačného majáka Poprad – Tatry (cca 26 minút po štarte z BTS), ktorý bude zároveň aj otočným bodom na trati, prebehne samotný akt krstu CD vzduchom z výšky 6 400 metrov. Potom sa stroj otočí o 180 stupňov doprava a naletí svoju spiatočnú trať smerom naspäť do Bratislavy. Približne o 15:00 hod. lietadlo pristane opäť na letisku M.R. Štefánika v Bratislave.

Po pristátí bude fanúšikom umožnené sa odfotografovať s členmi kapely priamo pri lietadle, ktoré bude okrem loga leteckej spoločnosti na tento deň označené aj logom kapely. Po ukončení fotosession sa bude kapela venovať novinárom na určenom mieste na letisku a večer bude slávnostný krstný deň pokračovať uzavretou VIP afterparty v chillout and culture bare Hopkirk (budova YMCA na Karpatskej 3), na ktorú budú mať prístup len cestujúci tohto nezabudnuteľného letu.

Boeing, v ktorom sa bude toto všetko odohrávať, má za sebou zaujímavú históriu. Celým typovým označením ide o verziu 737-382. Vyrobený bol v roku 1989 (výr. číslo 24365), prvý let vykonal 15. marca 1989. Následne bol dodaný portugalskému vlajkovému prepravcovi TAP Air Portugal, kde lietal pod registráciou CS-TIB. Od júna 1999 lietal u spoločnosti Air Malta s reg. 9H-ADM. V júli 2005 ho prevzala ruská spoločnosť KD Avia so sídlom v Kaliningrade, kde lietal pod írskou poznávacou značkou EI-DJK. V roku 2010 toto lietadlo opäť zmenilo svojho prevádzkovateľa a pod registráciou Z3-AAN lietal u macedónskej spoločnosti Airlift Service. Dlho ale v tejto bývalej Juhoslovanskej republike nezostal, lebo už 9. júna 2011 si ho dodávacím letom do Bratislavy prevzala slovenská letecká spoločnosť AirExplore, kde lieta s reg. OM-BEX. Po dodaní krátky čas lietal v celobielom nátere a najmä v pracovných dňoch týždňa si ho pravidelne prenajímala spoločnosť Central Charter Airlines Slovakia (v júli premenovaná na Sayegh Aviation Europe, avšak prevádzkujúca svoje lety pod obchodným názvom SAM Air), ktorá počas hlavnej letnej turistickej sezóny nedisponovala vlastným lietadlom. V priebehu júla boli na trup a zvislú chvostovú plochu lietadla postupne doplnené aj nálepky identifikujúce jeho súčasného prevádzkovateľa – AirExplore.

Nový album Inekafe „Právo na šťastie“ vychádza 14. novembra po ôsmych rokoch od vydania zatiaľ posledného štúdiového albumu Bez udania dôvodu (2003). Na turné k novému albumu skupina vyrazí vo februári budúceho roku.

Základné informácie o danom lete

Posádka: cpt. Vladimír Nikolič, f/o Vratko Rohoň

Odlet: 24.11.2011 o 14:00 z BTS

Prílet: 24.11.2011 o 15:00 do BTS

Číslo letu: AXE 700

Letová trasa: BTS – Nitra – SLD – TAT – SLD – Nitra – BTS

Cestovná hladina: 21 000 ft (6 400m)

Cestovná rýchlosť: 430 kt (796 km/h)

Počet miest pre cestujúcich: 144 (72 novinárov + 72 fanúšikov)

Letecká spoločnosť AirExplore so sídlom v Bratislave začala svoju prevádzkovú činnosť v roku 2010 a prevádzkuje služby v oblasti  charterovej a nepravidelnej leteckej dopravy, ako aj ACMI lety. V súčasnosti prevádzkuje 2 lietadlá – Boeing 737-400 reg. OM-AEX a Boeing 737-300 reg. OM-BEX.

 

Hudobná skupina Iné Kafe alebo Inekafe bola založená v roku 1995 v Bratislave. Je punk rockovou skupinou. Najväčší úspech dosiahla v rokoch 2000-2003 albumami Čumil, Je Tu Niekto?, Príbeh či Bez Udania Dôvodu. Predaj albumov tejto skupiny presiahol 100 tisíc kusov.

 

Spracoval: Peter Vodička
Viac info na www.inekafe.sk/737

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.