Tip na november: Jesenné jazdy na Rajnochovickej lesnej železnici

Akce_sobota_webRAJNOCHOVICE – Všetkých priaznivcov projektu obnovy lesnej železnice v Rajnochoviciach srdečne pozývame na poslednú tohtoročnú verejnú akciu, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 1. novembra 2014.

„Tento rok sa niesol v znamení v znamení rozšírení nášho koľajiska a renovácie sa dočkal aj náš vozový park, touto akciou tak urobíme spolu s Vami symbolickú bodku za úspešným rokom“, píše sa na stránke železnice. Program začína už o 08:00 a od 15-tej hodiny bohatý program doplní vystúpenie rockovej skupiny STRAM. Počas celého dňa budú pripravené jazdy historickým vláčikom a historickým autobusom. Akcia sa bude konať aj za nepriaznivého počasia, no aj napriek tomu Vám odporúčame sledovať Facebookovú stránku organizátora.Vstupné do areálu Spoločnosti pre obnovu Rajnochovickej lesnej železnice – Rajnochovice 126 (oproti píle) je dobrovoľné, vstupné na koncert je 60,- Kč.

Tejto akcii bude predchádzať prezentácia projektu Múzea lesnej železnice v Rajnochoviciach, ktorá sa uskutoční zajtra (31. októbra 2014) o 09:00 v areáli Spoločnosti pre obnovu lesnej železnice v Rajnocoviciach. Predstavené tam budú doterajšie úspechy a ďalšie ciele projektu múzea lesnej železnice a drážky pre turistickú prevádzku.

O histórii tejto železnice sa môžete dočítať TU.

Autor: Jaroslav Filo

Akce_patek

Akce_sobota_web

4 Comments

  1. Kwasi: Nechceli by ste napísať krátky článoček z tejto akcie pre našich čitateľov?

  2. Dne 1.11.2014 jsem kratce navstivil ukonceni sezony v Rajnochovicich. Cestu ze Zlina automobilovym veteranem Skoda 120 mi zkomplikovala uzavera sinice mezi Trojakem a Rajnochovicemi kvuli oprave mostu, kvuli niz jsem musel jet dlouhou objizdkou pres Bystrici pod Hostynem. Cestou jsem videl Tatraplan a nekolik starych tovarnich i domacich trakturku. V Rajnochovicich byly vystaveny dve lokomotivy BN30U, ktere vozily ve vagoncich postavenych na podvozcich kiplor deti, na dalsich kolejich stala dulni lokomotiva BND 30 (a druha rozebrana v depu) a kryty sluzebni vagon. Dale se v depu vyskytovalo nekolik kiplor (na jedne z nich byl vyrobni stitek s rokem vyroby 1990 a mistem Rimavska Sobota). Ze silnicnich vozidel v depu stala pekna Skoda 120 a motorka CZ, kousek za depem pak Praga V3S. Pro pobaveni navstevniku hrala kapela STRAM. K dovozu navstevniku slouzil autobus SL klubu Agrolipka http://agrolipka.cz/ V depu byl zajisten prodej obcerstveni a drobnych suvenyru. Akce byla celkem pekna, bohuzel byla dost zima. I pres to byla navstenvost celkem slusna. Oficialni WWW stranky Rajnochovicke lesni zeleznice jsou https://www.facebook.com/rajnochovicka

  3. A neposlal by si nám na náš redakčný email zopár foteik aby sme ich mohli pridať do článku, ktorý si nám poslal?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.