Tip na november: Halloween na Košickej detskej železnici

KOŠICE -Košická detská historická železnica pripravila na tento víkend jedinečný a bohatý program s atmosférou Halloweenu. V sobotu 3. novembra budú na známej trati v údolí Čermeľ jazdiť sviatočne vyzdobené vlaky, pripravený je animačný program pre deti a ohňová šou, nebudú chýbať mimoriadne večerné jazdy už za tmy. Dopravu bude riadiť špeciálne oblečený personál. Na ďalší deň, v nedeľu 4. novembra, sa zas uskutoční rozlúčka s tohtoročnou sezónou.

„Túto sezónu jazdíme rekordne dlho – až do novembra a vyvrcholením úspešnej sezóny bude práve blížiaci sa víkend. Pripravený je pestrý halloweensky program pre deti aj dospelých, obľúbené nočné jazdy, ako aj rozlúčka so sezónou. Veríme, že naši návštevníci opäť prídu  a prevezú sa svojim obľúbeným vláčikom v čarovnej atmosfére jesenného Čermeľa,“ povedal Igor Holéczy z občianskeho združenia Košická detská železnica, ktoré železničku prevádzkuje.

Halloweensky program je sústredený na sobotu. Cestujúcich prekvapí špeciálne vyzdobená stanica Čermeľ s dvoma gigantickými tekvicostrašiakmi a v duchu sviatku strašidiel budú upravené aj samotné vagóny a rušeň. Na staniciach železnice zažijú návštevníci ohňovú šou a pripravený bude animačný program pre deti. Dospelí aj detskí návštevníkov si budú môcť vydlabať vlastné strašidlo z tekvíc, strašidlá sa potom stanú súčasťou výzdoby areálu.

Počas Halloweenu bude železnička premávať o 11:15, 13:15 a 15:15 zo stanice Čermeľ a o 11:50, 13:50 a 15:50 zo stanice Alpinka. Atraktívne budú mimoriadne večerné jazdy. Pripravené sú dve jazdy o 17:15 a 18:15 zo stanice Čermeľ, v prípade záujmu však budú nasadené aj ďalšie operatívne vlaky. Cestujúci zaplatia za halloweenske jazdy nezvýšené cestovné.

Košická detská historická železnica ukončí svoju sezónu v nedeľu 4. novembra.  V ten deň budú všetky deti na železničke cestovať zadarmo. Mimoriadne jazdy na železničke však budú pokračovať aj po sezóne, na 8. s 9. decembra sú už napríklad pripravené špeciálne mikulášske jazdy.

Hrdými partnermi a sponzormi Detskej železnice Košice pre sezónu 2012 sú:

Mesto Košice, Košický samosprávny kraj, Východoslevenská energetika a. s.,  Kimex, s. r. o., VVS, a. s., T-Systems Slovakia s. r. o., ZSSK, a. s., Pefe, s.r.o., Eurovia SK, a. s., Nadácia Kosit, DPMK a.s., Múzejno dokumentačné centrum Bratislava, Karpatský euroregión Slovensko, Košice 2013, n. o., Stredná odborná škola železničná Košice, Rádio Košice, Vlaky.net, TV Naša a TV Región

Autor: Igor Holéczy, OZ Košická detská železnica

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.